MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - KLASA 4B WSPIERA, POMAGA I ZAUWAŻA
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH
3. grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami, którego celem jest zwiększenie świadomości publicznej na temat ograniczeń, z jakimi borykają się osoby z niepełnosprawnościami i potrzeby konkretnych działań w kierunku ich likwidowania.
SZLACHETNA PACZKA
Kupuj online na Allegro i wspieraj Szlachetną Paczkę.
https://allegro.pl/uzytkownik/SklepWIOSNA...
Każda Paczka może być Szlachetna” to projekt, który ma na celu realizację działań wspierających Szlachetną Paczkę oraz pomoc osobom, które bez konkretnego wsparcia pozostaną w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Wspieraj Paczkę, w szerzeniu mądrej pomocy, kupując produkty na Allegro!
W okresie od 1 do 27 grudnia 2020 roku, w serwisie Allegro możesz dodać do swojego koszyka zakupowego cegiełkę na rzecz Szlachetnej Paczki lub w tym samym czasie wziąć udział w dedykowanych licytacjach Sklepu Wiosna na Allegro >, z których środki pomogą nam docierać z pomocą do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.
Pierwsze aukcje zostaną wystawione na Allegro już 1 grudnia.
Pomaganie jest fajne!!
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA Z UNICEF - POMOC DLA JEMENU
Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF - Pomoc dla Jemenu. Lepszy świat dla dzieci w Jemenie .
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to wyjątkowy dzień w roku, podczas którego oczy wszystkich skierowane są na dzieci i ich prawa. Ten rok jest szczególny. Trudny dla nas wszystkich, ale szczególnie trudny dla dzieci w miejscu, w którym jeszcze przed epidemią koronawirusa, sytuacja była tragiczna. Takim miejscem jest Jemen, kraj w którym od 5 lat toczy się wojna.
Przy współpracy z UNICEF POLSKA zachęcamy Was do tworzenia prac plastycznych/graficznych, obrazujących wizję lepszego świata dla dzieci w tym kraju.
Wasze prace zostaną zaprezentowane na stronach internetowych szkoły, a także w serwisach społecznościowych.
Zaangażujcie się w akcję pomocową na rzecz dzieci w Jemenie.
Zachęćcie rodziców i opiekunów do włączenia się w akcję i do publikowania prac dzieci w mediach społecznościowych z hashtagiem #PomocdlaJemenu
Zdjęcia prac prześlijcie do 21.12.2020r. na adres :
aleksandra.wieczorek@sp2-lobez.edu.com lub elzbieta.mozolewska@sp2-lobez.edu.com
Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Aleksandra Wieczorek
Elżbieta Mozolewska
Agnieszka Dąbro
Ewa Gierszewska- Karau
Kolejne akcje już wkrótce!!!
MIT W PUDEŁKU
Jak pobudzić wyobraźnię ucznia? Co zrobić, by lekcja języka polskiego była nietypowa? Jak sprawić, by uczeń zapamiętał treść lektury? Jak podsumować cykl lekcji związanych z tekstem literackim? A przede wszystkim, co uczynić, by zapamiętać tekst, który odgrywa ważną rolę w kulturze europejskiej?
Wiele jest sposobów na omawianie tekstów literackich. Można wykonać prace przestrzenne, stworzyć komiks czy grę planszową, przygotować lapbook, zagrać w gry interaktywne, itd. Tym razem postanowiłam wykorzystać pewną formę pracy z tekstem, jaką jest „book in a box”, czyli „lektura w pudełku”.
Podczas omawiania mitu o Dedalu i Ikarze, szóstoklasiści zamknęli w pudełkach (m.in. po butach, ptasim mleczku) wszystko to, co kojarzyło się im z tekstem. Odtwarzając wybraną scenę z opowieści, wykorzystali własnoręcznie wykonane przedmioty, rysunki, plastelinowe ludziki, pióra. W dowolnym miejscu w pudełku umieścili cytaty, które podkreślały wyjątkowe chwile w życiu Dedala i Ikara, oddawały emocje towarzyszące ojcu i synowi podczas podniebnej podróży.
To nietypowe zadanie wywołało sporo uśmiechu na twarzach dziewcząt i chłopców z VIA, a dzięki pracy – treść mitu stała się im bliższa. Uczniowie niejednokrotnie będą przecież wracać do motywu ikaryjskiego w toku dalszej edukacji.
I.M.
UCZNIOWIE KLASY 1A, 4B I 6B WYKONALI PRACE PLASTYCZNE Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONWENCJI PRAW DZIECKA
RODZICE ORAZ UCZNIOWIE KLASY 1A I 4B POZDRAWIAJĄ W MIEDZYNARODOWYM DNIU ŻYCZLIWOŚCI
- 2
Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych a oryginalnie brzmi: HELLO WORD DAY co symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hello do przynajmniej 10 osób dziennie. Obecnie ten dzień obchodzony jest w 180 państwach, w Polsce od 2006 roku.
102 LATA NIEPODLEGŁEJ POLSKI
11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako suwerenne państwo. Walka o niepodległość silnie wpisywała się w codzienność tych, którzy ciężko pracowali, uczyli się, dbali o rozwój gospodarki i życia społecznego, częstokroć będąc z tego powodu szykowanymi, aresztowanymi i prześladowanymi. Starania o niepodległość naznaczone są również trudem i pracą Polaków na emigracji, którzy tak wytrwale kultywowali polskość, rozwijając z myślą o niej myśl polityczną czy polską kulturę.
Polska powstała w chwili klęski zaborców w I wojnie światowej. 11 listopada dekretem Rady Regencyjnej Józef Piłsudski otrzymał naczelne dowództwo nad wojskiem. Trzy dni później gremium to rozwiązało się, przekazując Naczelnikowi pełnię władzy nad odbudowującym się państwem.
W tym roku szkolnym, ze względu na pandemię, uroczystość miała symboliczny wymiar. Uczniowie stanęli po raz kolejny do patriotycznej akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „SZKOŁA DO HYMNU” i po raz pierwszy do szlachetnej inicjatywy „SZKOŁA PAMIĘTA”, która ma na celu zachęcenie uczniów i nauczycieli do podejmowania różnych działań, których celem jest upamiętnienie ważnych rocznic i postaci historycznych. W ramach akcji MEN zachęca, aby społeczności szkolne zwróciły większą uwagę na historię swojej małej ojczyzny i lokalnych bohaterów. 4 listopada br. pięcioro uczniów kl. III a brało udział w VI edycji konkursu organizowanego przez IPN w Szczecinie „ Wokół symboli narodowych”. Uczniowie naszej szkoły po raz trzeci zmierzyli się z ambitnymi zadaniami przygotowanymi przez pracowników instytucji. Na zajęciach on-line z historii, j. polskiego, zajęciach artystycznych i zajęciach z wychowawcą zostały przeprowadzone lekcje poświęcone 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości różnymi metodami. Były to; pogadanki, prezentacje, quizy, krzyżówki, filmy, prace plastyczne, techniczne, pieśni patriotyczne itd. Wychowawcy klas I-III przeprowadzili ze swoimi uczniami na zajęciach cykl lekcji patriotycznych pt.” Kto ty jesteś? Polak mały” Nauczyciele wykonali okolicznościowe gazetki. Wszystkie te działania, które podejmujemy co roku, miały i mają przybliżyć naszym uczniom historię Polski oraz uświadomić Im, jakim skarbem i darem jest życie w wolnym, niepodległym i suwerennym kraju. Pragniemy i powtarzamy słowa za naszym wielkim rodakiem i Świętym Janem Pawłem II, .....żeby nasza Ojczyzna była zawsze matką dla wszystkich swoich dzieci, a hasło„ Bóg, Honor i Ojczyzna” było bliskie każdemu Polakowi.
KSZTAŁCENIE NA ODLEGŁOŚĆ W KLASACH I-III SZKOŁY PODSTAWOWEJ - PORADNIK MEN
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało praktyczny poradnik dotyczący zdalnej edukacji w klasach I-III szkoły podstawowej. W materiale zebraliśmy wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem w domu oraz odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość. Przedstawiliśmy także praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego w warunkach domowych. Z poradnika mogą korzystać rodzice oraz nauczyciele uczniów z klas I-III szkoły podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z publikacją.
MISTRZOSTWA ON - LINE W SKAKANIU NA SKAKANCE
W dniu 12.11.2020r. odbyło się podsumowanie „MISTRZOSTW On-line W SKAKANIU NA SKAKANCE”.
Ta szkolna impreza sportowa kierowana była do wszystkich uczniów klas 4-8 i polegała na wykonaniu jak największej ilości skoków na skakance w czasie 60 sekund.
Celem zmagań była popularyzacja zdrowego stylu życia i dobrej zabawy poprzez ruch.
Wyniki:
I miejsce Milena Pawlak (kl. 6e) skoczyła 140 razy
II miejsce Maja Rup (6e) skoczyła 105 razy
III miejsce Gabriela Ćwikła (kl. 6a) skoczyła 93 razy
Gratuluję!!!
Dziękuję za udział w imprezie sportowej wszystkim uczestniczkom.
Katarzyna Krakus
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
Od kilku lat "Dwójka" bierze udział w ogólnopolskim projekcie dla szkół podstawowych, organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury, z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości „Do Hymnu”. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych, podtrzymujemy tę tradycję i w nieco innej formie uczestniczymy w akcji.
VI EDYCJA KONKURSU "WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
9 listopada 2020 r. odbył się w naszej szkole konkurs dla klas II - III pt. "Wokół symboli narodowych". Była to 6 edycja konkursu organizowanego przez IPN w Szczecinie. W konkursie brało udział pięciu uczniów klasy III a przygotowanych przez p. B.Wojtowicz.
KLASA 1A ŁOBEZ DOBRZE ZNA
Uczniowie klasy 1a biorą udział w programie, który kładzie nacisk na poznanie i docieranie do różnych źródeł informacji o regionie. Poprzez działanie, wycieczki i prace plastyczne dzieci zbierają, selekcjonują i opracowują zgromadzony materiał - Warto poznawać swoją Małą ojczyznę.
CHWILA ODPRĘŻENIA W ŚWIETLICY
Zaczarowana ciecz nienewtonowska to świetna zabawa sensoryczna dla wszystkich dzieci małych i dużych. Oprócz zabawy to miłe odprężenie dla dłoni. Każda zwykła ciecz pod wpływem nacisku łatwo się rozpływa
na boki tak jak woda w wannie. Natomiast ciecz nienewtonowska pod wpływem nacisku zmienia swoje właściwości co wywołuje u każdego świetlika niesamowity uśmiech na twarzy.Nauczyciel świetlicy: Anna Gibka
KASPAROWSKIE WALKI O TROFEA - WARSZTATY SZACHOWE W KLASIE 1A
- 1
W klasie 1a, działające przy szkole Stowarzyszenie Spełniamy Marzenia reprezentowane przez Rafała Petera, Agnieszkę Dąbro i Joannę Peter rozpoczęło zajęcia " Kasparowskie walki o trofea". Warsztaty mogą być prowadzone dzięki dofinansowaniu w ramach Programu Społecznik na lata 2019-2021.
KLASA 1A PROMUJE ZDROWE PRODUKTY SPOŻYWCZE
W ramach PROGRAMU DLA SZKÓŁ uczniowie klasy 1a wykonali plakaty promujące zdrowe produkty spożywcze. Na podstawie przeczytanej książki "Komu zupki" autorstwa Quitterie Simson dzieci dowiedziały się jak ugotować " magiczną zupę czarownicy Gryzminy". Autorka przekazała w niej kilka ważnych przesłań dla czytelników. Lubicie zupkę? A może macie ochotę na magiczne danie....