Moduł Zdalne nauczanie został zmodyfikowany
Zdalne nauczanie
WSKAZÓWKI DO PRACY ZDALNEJ DLA RODZICÓW I UCZNIÓW
Od 24 października do 8 listopada br. uczniowie klas IV – VIII przechodzą na naukę zdalną.
Nauka dla uczniów klas I – III pozostaje bez zmian, zajęcia odbywają się stacjonarnie.
1. Godziny rozpoczęcia lekcji w nauczaniu zdalnym są takie same, jak w warunkach szkolnych, zgodnie
z obowiązującym planem lekcji.2. Lekcja online trwa 20 - 30 minut, zaś pozostały do końca lekcji czas może stanowić praca własna uczniów,
w trakcie której nauczyciel pozostaje na platformie do dyspozycji uczniów. Nie wszystkie lekcje będą odbywać
się online, o formie lekcji decyduje nauczyciel.3. W czasie lekcji zdalnych nauczyciele odnotowują frekwencję w e-dzienniku Librus, a jej potwierdzeniem będzie zalogowanie się ucznia na lekcję online lub potwierdzenie obecności w komentarzu na Classroomie.
4. Uczniowie uczestniczą w zajęciach punktualnie. Są do nich przygotowani – mają zeszyty
i pomoce dydaktyczne oraz włączone głośniki, mikrofony i kamery, chyba że nauczyciel poprosi o ich wyłączenie. Brak kontaktu z uczniem podczas lekcji traktowany jest jako nieobecność.5. O nieobecności ucznia na lekcji zdalnej informuje przed lekcją rodzic/prawny opiekun przez e-dziennik, podając przyczynę nieobecności. O usprawiedliwieniu nieobecności decyduje wychowawca klasy.
6. W czasie nauczania zdalnego ocenianie postępów w nauce odbywa się zgodnie z PSO.
7. Zajęcia dydaktyczne, koła zainteresowań, zajęcia z pomocy psychologiczno – pedagogicznej odbywać
się będą w formie zdalnej w czasie rzeczywistym na platformie Classroom.8. Konsultacje z nauczycielami w czasie pracy zdalnej odbywają się w zaplanowanych terminach tylko i wyłącznie za pomocą Classroom lub e-dziennika Librus.
9. W przypadku nieobecności nauczyciela lekcja zdalna zostanie odwołana w e-dzienniku Librus.
10. Uczniowie, którzy zgubią hasło do platformy Classroom, zwracają się do wychowawcy
o wygenerowanie nowego.11. Kontakt z nauczycielami powinien odbywać się w godz. od 8 do 16.
12. W czasie zdalnego nauczania uczniowie klas 4-8 nie korzystają również ze stołówki szkolnej. Pieniądze
za wykupione obiady uczniów klas 4- 8 zostaną odliczone w kolejnej opłacie.13. O wszelkich zmianach związanych z panującą sytuacją na bieżąco informować będą wychowawcy
lub dyrekcja szkoły poprzez stronę szkoły i e-dziennik.
LUDZIE LISTY PISZĄ...
- 5
09 października obchodziliśmy Światowy Dzień Poczty, który został ustanowiony w 1969 roku w Tokio.Uczniowie klas 6 aktywnie włączyli się do akcji. W tym dniu na lekcjach języka polskiego pisaliśmy listy do naszych rówieśników z Białegostoku, Gdańska i Warszawy. Opisywaliśmy w nich legendy związane z naszym miastem oraz z jego okolicami.Udział w akcji uświadomił nam ile radości może sprawiać pisanie listów i jak ważna jest to forma wypowiedzi. Nasze listy zostały wysłane i czekamy na odpowiedzi. Chętnie poznamy piękne legendy z różnych zakątków Polski.
DZIEŃ LISTONOSZA
„Ludzie zejdźcie z drogi, bo listonosz jedzie.
Ciężka jest od listów torba listonosza dziś …”16 października Świetliki świętowali Dzień Listonosza i Poczty Polskiej. Poznali obowiązki listonosza. Dzieci aktywnie uczestniczyli w „burzy mózgów”, gdzie sami dochodzili do rozwiązania postawionego tematycznego problemu. Zwieńczeniem było wspólne wykonanie plakatu, który ozdobił gazetkę szkolną.
Nauczycie świetlicy: Anna Gibka
RAJD INTEGRACYJNY UCZNIÓW KLASY 4A I 4B
- 39
30 września br. uczniowie klas: IV a i IV b wyruszyli z wychowawcami i rodzicami na Polanę Jahna i Wzgórze Rolanda. Tam czekały na nich „żywe” lekcje przyrody i historii oraz niespodzianka przygotowana z okazji Dnia Chłopaka przez sympatyczne koleżanki z klas. Na Polanie Jahna uczniowie aktywnie włączyli się do prelekcji pt.” Las jako ekosystem naturalny” w wykonaniu byłego wieloletniego pracownika Lasów Państwowych i Nadleśniczego Nadleśnictwa Łobez Pana Wiesława Rymszewicza. Wspólnie z gościem przypomnieli sobie warstwową budowę lasu, pospolite i chronione gatunki roślin i zwierząt, układali łańcuch pokarmowy oraz dyskutowali dlaczego dzikie wysypiska śmieci zagrażają lasom. Pan nadleśniczy pytaniami kierowanymi do uczniów zmuszał ich do kreatywnego myślenia i logicznego wyciągania wniosków. Powiedział m.in. , że las jako ekosystem naturalny jest najbardziej skomplikowany i ciekawy z ziemskich ekosystemów. Jest środowiskiem życia wielu organizmów; od bakterii, grzybów, owadów, ptaków aż po największe ssaki roślino i mięsożerne. Całość tworzy zwarty ekosystem, w którym poszczególne jego składniki są ze sobą wzajemnie powiązane i oddziałują na siebie oraz na otoczenie, w którym żyją. Lasy zajmują około 27 % powierzchni lądowej naszej planety. Po wyczerpujących zmaganiach przyrodniczo-ekologicznych uczniowie zasiedli do drugiego śniadania. Upieczone na ognisku kiełbaski ,ze świeżym chlebem i ketchupem smakowały rewelacyjnie. Wiele radości sprawiły chłopcom niespodzianki przygotowane przez ich sympatyczne koleżanki z okazji Dnia Chłopaka. Mleczna czekolada, cukierki , jojo wywołały wiele pozytywnych emocji i miłych komentarzy. Po takich atrakcjach z uczniów tryskała niesamowita energia, którą zużyli na wspólne, integracyjne zabawy z rodzicami i wychowawcami. Ostatnim punktem naszego rajdu było przypomnienie historii Wzgórza Rolanda – uczniowie poznali ją m.in. w trzeciej klasie przy realizacji tematów związanych z moją „mała ojczyzną”, a teraz wszyscy mieli okazję go zwiedzić. Uczniowie oglądali i podziwiali cały kompleks rekreacyjno –wypoczynkowy Wzgórza Rolanda na starych, międzywojennych pocztówkach Łobza. Niektórzy z nich zapytali wychowawców, czy powstanie współcześnie pomnik Rolanda - opiekuna międzywojennego Łobza na swoim miejscu. Mamy nadzieję, że tak.
Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi Panu Wiesławowi Rymszewiczowi za wiedzę o lesie, którą przekazał uczniom. Rodzicom: Paniom: J. Bryzek, A. Piłat, D. Piotrowskiej i Panu I. Zachurze za pomoc w realizacji rajdu.
Wychowawcy klas czwartych
"JESTEM BEZPIECZNY W SZKOLE, W DOMU I NA DRODZE"
- 9
06.10.2020r. odbyła się pogadanka profilaktyczna pod hasłem " Jestem bezpieczny w szkole, w domu i na drodze" dla uczniów klas 1a, 1b, 3a z udziałem funkcjonariuszy KPP w Łobzie panią mł. asp. Katarzyną Krzyżaniak i panem asp. Adamem Maćkowiakiem oraz psem Zorro, który pokazał, w jaki sposób wspierać policjanta w codziennej pracy.
Dziękujemy pani Katarzynie i panu Adamowi za poświęcony czas.
PRZEDSTAWICIELE RSU NA SPOTKANIU Z MŁODZIEŻOWYM ZESPÓŁEM DORADCZYM BURMISTRZA ŁOBZA
08 października 2020r. Młodzieżowy Zespół Doradczy Burmistrza Łobza zaprosił przedstawicieli RSU Szkoły Podstawowej nr 2 w Łobzie na pierwsze spotkanie samorządów uczniowskich. Z naszej szkoły reprezentowali: Mikołaj Dynowski, Kacper Kupczyński i Wiktor Jarema. Uczniowie brali udział w spotkaniu wraz z opiekunem panią Ewą Gierszewską- Karau. W czasie spotkania poznaliśmy przewodniczącego rady Jakuba Słowińskiego, jego zastępcę Wiktora Krzęćko oraz innych członków rady ze wszystkich łobeskich szkół.
Podczas rozmów poruszaliśmy sprawy organizacji warsztatów dla młodzieży, miejsca spotkań dla nich, a także padła propozycja nagrania filmu o historii Łobza. Uczestnicy spotkania zaplanowali dalszą współpracę i umówili się na kolejne spotkanie.
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ.
1813 października 2020r. odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Jest to jedna z podstawowych form działalności prewencyjnej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. W zadaniu tym aktywnie uczestniczą także strażacy z komend Państwowej Straży Pożarnej. Turniej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej.
Jak co roku uczniowie "Dwójki" wzięli w nim udział. Przed przystąpieniem do etapu miejsko - gminnego uczniowie zmagali się w etapie szkolnym. Wyłoniono w nim 12 uczniów klas 4-6 i 8 uczniów klas 7. Wszyscy dzielnie walczyli, zmagając się z przygotowanymi zadaniami i otrzymali nagrody.
Laureatami turnieju zostali nasi uczniowie:
I miejsce Agnieszka Jesionek kl. 6e
II miejsce Hubert Grzemski kl. 4b
GRATULACJE!!!
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA
https://codeweek.eu/view/323488/konkurs-matematyczno-informatyczny
Udział w konkursie matematyczno - informatycznym InstaLogik 4-8. Skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, oraz do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
Konkurs matematyczno-informatyczny InstaLogik
Zapraszam wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w drugiej edycji konkursu InstaLogik.
Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, oraz do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.
W pierwszym etapie uczestnicy mają do rozwiązania 3 zadania o charakterze logiczno-matematycznym, które w ciekawy sposób, w formie historyjki, umożliwiają uczniom kontakt z zagadnieniami stojącymi u podstaw informatyki, nie odstraszają początkujących, równocześnie dając wyzwanie bardziej zaawansowanym uczniom.
W tym roku Honorowy Patronat nad konkursem objął Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego, a do grona partnerów dołączyła Olimpiada Informatyczna Juniorów.
Udział w konkursie jest bezpłatny. Rejestracji dokonują rodzice na stronie https://instalogik.pl - w formularzu zgłoszenia dziecka proszę podać mój kod nauczyciela: N7637185 .
Rejestracja i zgłaszanie rozwiązań w I etapie trwa do 28 października, do g. 20:00. Wielu z Was już się przyłączyło, może sa jeszcze inne chętne osoby.
Zapraszam do udziału i życzę sukcesów!
Sylwia Dynowska
NIEDZIELA 11.10.2020, XX DZIEŃ PAPIESKI: "TOTUS TUUS", 16 PAŹDZIERNIKA - 42 ROCZNICA WYBORU ŚW. JANA PAWŁA II
ŚWIATOWY DZIEŃ DRZEWA
Dzień drzewa przypada w kalendarzu świąt nietypowych na 10 października. W wielu przedszkolach i szkołach jest to okazja do podjęcia tematyki drzew i dbania o środowisko. Dlatego też ŚWIETLIKI z wielkim zaangażowaniem włączyli się do obchodów tego święta. Każdy uczeń stworzył własne eko- drzewko, które ozdabia parapety świetlicy szkolnej.
Nauczyciel świetlicy: Anna Gibka
Biegi „Orłów Górskiego”
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Biegi „Orłów Górskiego” .
23Biegi „Orłów Górskiego” odbyły się 9 października 2020r. w Resku i nie mogło nas tam zabraknąć :)
Naszą szkołę reprezentowało 41 osób.
Indywidualnie:
I m-ce : Andrzej Malinowski kl. 4a
II m-ce : Nina Olszewska kl. 1b
Anna Krakus kl. 2a
Ksawery Dąbro kl. 2a
Nikodem Bryja kl. 4a
Jakub Lewandowski kl. 7a
III m-ce: Igor Watras kl. 2a
IV m-ce: Maria Wesoły kl. 1a
Alan Zalewski kl. 1b
Amelia Malinowska kl. 2a
Dominik Mania kl. 7e
V m-ce: Martyna Ostrych kl. 1a
Patryk Kurłowicz kl. 4b
Oliwer Palonka kl. 6a
Maciej Karpiński kl. 7a
VI m-ce: Jędrzej Stępień kl. 1a
Reszta uczestników na dalszych miejscach, ale również punktujących dla szkoły.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i walczymy dalej o tytuł NAJBARDZIEJ ROZBIEGANEJ SZKOŁY!!!
Nauczyciele wychowania fizycznego
DZIEŃ UŚMIECHU NA ŚWIETLICY
Wszystkie Świetliki znają powiedzenie mówiące, że śmiech to zdrowie. Podczas zajęć plastyczno – technicznych dzieci wykonali duże czerwone uśmiechy. Wszyscy aktywnie uczestniczyli w animacjach z uśmiechniętymi ustami na patyczkach. Wszystkie zabawy przeplataliśmy ćwiczeniami gimnastycznymi oraz zabawami ruchowymi przy ulubionych piosenkach dzieci. Była to wspaniały dzień. Pomimo, że dzisiaj przypada Światowy Dzień Uśmiechu - uśmiech na naszych twarzach gości codziennie.
Nauczyciel świetlicy: Anna Gibka
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MUZYKI U ŚWIETLIKÓW
"SZCZĘŚLIWI CI, KTÓRZY MAJĄ MUZYKĘ W SERCU I IŚMIECH NA USTACH" - Franz Schubert
01 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Muzyki. Z tej okazji Świetliki w muzycznej atmosferze tworzyli własnoręczne ekologiczne grzechotki muzyczne. Istotą zajęć rytmicznych jest odtwarzanie muzyki
za pomocą ruchów ciała. Rytmika jest ważna dla rozwoju młodego człowieka – uwrażliwia go na sztukę i piękno otaczającego świata.Nauczyciel świetlicy: Anna Gibka
Aktywna sobota!!!
- 9
W dniu 03.10.2020r. uczniowie klasy 6c wraz z rodzicami i wychowawczynią udali się na wycieczkę rowerową wzdłuż okolicznych szlaków rowerowych. Podczas 10 km jazdy uczniowie mieli okazję poznać interesujące miejsca naszej okolicy i najbliższego regionu w kontekście kulturowym, społecznym i przyrodniczym. W tym aktywnym spotkaniu integracyjnym nie zabrakło również rozmów przy ognisku, pieczonych kiełbasek i toru przeszkód, który posłużył do samooceny własnych umiejętności jazdy na rowerze . Była to również wspaniała okazja do wspólnego świętowania Dnia Chłopaka...
Głównym celem wycieczki rowerowej prócz integracji zespołu klasowego było propagowanie zdrowego stylu życia, a także wdrażanie do czynnego spędzania czasu wolnego wspólnie z rodzicami.
Szczególne podziękowania dla rodziców: Państwa Zielińskich, Cybulskich i Pani Adriany Popieli za udział i pomoc w organizacji klasowego spotkania, a także dla Nadleśnictwa Łobez za przygotowanie drewna.
Wychowawczyni klasy 6c, Katarzyna Krakus
RAJD PIESZY ŚCIEŻKĄ EDUKACYJNĄ WOKÓŁ WZGORZA ROLANDA
ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTORELACJI Z WYPRAWY
30 września 2020r. uczniowie klas 7a i 7b wybrali się się na rajd. Okazją była chęć tworzenia warunków do czynnej rekreacji i wypoczynku, propagowanie wśród młodzieży zachowań pro-zdrowotnych i pro-ekologicznych oraz integracja zespołów klasowych z okazji Dnia Chłopaka. Uczyć można się też poza szkołą:) Jesienna pogoda sprzyjała pieszej wędrówce skrajem lasu, po ściernisku, zaoranym polu i leśnymi ostępami. Dzięki zaangażowaniu rodziców: pani A.Kielar i panu D. Hadrysiowi zorganizowano suuuper ognisko. W jego organizację czynnie włączyli sie również Dawid Hadryś i Filip Hodak. BARDZO IM DZIĘKUJEMY! Pomimo ubłoconych butów, brudnych skarpetek i nogawek oraz chwilowego zmęczenia, radość była wielka. Cała wyprawa zakończyła się zabawą w podchody. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że należy to powtórzyć, a najlepiej raz w tygodniu.