Plakat przedstawia najsympatyczniejszych chłopców szkoły
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Plakat przedstawia działania w ramach Programu dla szkół
UROCZYSTE PASOWANIE
11.10.2024r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Uroczyste ślubowanie złożyli uczniowie klasy lA i lB w obecności swoich rodziców . Pani dyrektor Agnieszka Żuk dotknięciem ramienia każdego dziecka zamieniła go w prawdziwego ucznia Pasowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu szkoły. Od tego czasu każde dziecko czuje się już prawdziwym uczniem. Pierwszaki ślubowali być godnymi Polakami i wzorowymi uczniami. Był to wyjątkowy dzień. Pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i przyjemnego pobytu w murach naszej szkoły.
18Zdjęcia z uroczystości Pasowania Klas Pierwszych
ZBIÓRKA DLA POWODZIAN
Plakat informacyjny na temat zbiórki dla powodzian.
Szanowni Mieszkańcy,
W obliczu tragicznych wydarzeń, jakie dotknęły mieszkańców Południowej Polski w wyniku ostatniej powodzi, zwracamy się do Was z serdeczną prośbą o wsparcie.
Każdy z nas może wnieść swój wkład, pomagając tym, którzy stracili dorobek swojego życia.
Poniżej przedstawiamy gminne punkty zbiórki darów dla Powodzian, godziny ich funkcjonowania oraz wykaz przyjmowanych artykułów.
Dobro wraca, dziękujemy.
WYWIADÓWKI
Plakat przedstawia harmonogram zebrania z rodzicami.
SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW - TALENCIAKI
Na plakacie znajduje się informacja o akcji, w której bierze udział szkoła - Szkoły pełne talentów.
Szkoła Podstawowa nr 2 liderem projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.
W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej dzieci i Młodzieży BAKCYL. Uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy. Podczas spotkań uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu ekonomii i cyberbezpieczeństwa.
Głównymi celami projektu było:
- poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości uczniów,
- wprowadzenie uczniów w świat codziennych finansów,
- edukowanie w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z usług finansowych,
- wspieranie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy,
- umacnianie wizerunku sektora finansowego jako instytucji zaufania publicznego,
- podnoszenie kompetencji zawodowych i rozwój osobisty wolontariuszy.
Pedagog Monika Sufleta- Galczak
Na zdjęciu znajduje się dyplom, który otrzymała szkoła w nagrodę za zaangażowanie i krzewienie edukacji ekonomicznej.
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Plakat przedstawia informacje dotyczące programu, w którym bierze udział szkoła - Program dla szkół
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Plakat przedstawia informacje dotyczące programu, w którym uczestniczy szkoła - Program dla szkół
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 2
Zdjęcia z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
02.09.2024r. o godz.9:00 w naszej szkole rozpoczął się apel zwiastujący nowy rok szkolny. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.
Inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Żuk- dyrektor szkoły, która zwróciła się bezpośrednio do uczniów, życząc im by czas spędzony w murach naszej szkoły obfitował w sukcesy, by był okazją do rozwijania swoich pasji i talentów.
Szczególne słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści otrzymali „ Bilety do Krainy Wiedzy”. Następnie niezwykły nauczyciel – pan Kleks i jego uczniowie zaprosili wszystkich w świat pełen wyzwań, nowych doświadczeń i nowych możliwości.
Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami.
Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2024/2025
RZOPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Plakat z informacją dotyczącą rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
SZUKAMY NAUCZYCIELA
Plakat informacyjny o naborze pracownika - nauczyciela świetlicy.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Plakat informacyjny - Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW W „DWÓJCE”
SP nr 2 w Łobzie przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do 1. edycji programu profilaktycznego Godzina dla MŁODYCH GŁÓW realizowanego przez fundację UNAWEZA. Celem programu jest m.in. rozwijanie kompetencji emocjonalno – społecznych
i samoświadomości wśród młodzieży. Godzina dla MŁODYCH GŁÓW to cykl lekcji, które dostosowane były do różnych grup wiekowych: kl. I - III, IV - VI, VII - VIII. Nauczyciele, wychowawcy otrzymali szczegółowe scenariusze zajęć wraz z materiałami dla uczniów. Program wzbogacono o miniprzewodniki z teorią i wskazówkami metodycznymi, filmiki od ambasadorów projektu.Mając na uwadze wsparcie zdrowia psychicznego wszystkich młodych głów, w naszej szkole uczestnikami programu byli uczniowie kl. I - VIII. Chłopcy i dziewczęta rozmawiali
o emocjach, potrzebach, a także o granicach. Angażowali się w powierzone im zadania. Choć nie zawsze było łatwo, albowiem ciężko mówić na forum o swoich potrzebach czy wyznaczaniu granic, uczniowie rozwijali umiejętności formułowania wypowiedzi i komunikowania swoich potrzeb. Rozmawialiśmy, gdyż „Głęboko wierzymy, że otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym jest możliwa, a razem możemy więcej!”Szkolne Liderki
Anna Gibka i Izabela Mościcka
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA
3B ZAKOŃCZYŁA UDZIAŁ W PROJEKTACH
W roku szkolnym 2023/2024 klasa 3b brała udział w ciekawych projektach, które zostały zrealizowane. Były to:
- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie". Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i rozwijali zainteresowania o otaczającym ich świecie poprzez obserwację przyrody. Od października do maja wykonywali wybrane zadania w formie np. wycieczki, warsztatów przyrodniczych, lekcji na świeżym powietrzu.
- Obserwacja przyrody- spacer po okolicy, zbieranie darów natury danej pory roku.
- Plastyka w terenie - tworzenie prac z darów natury.
- Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury.
- Lektura w terenie: wspólne czytanie zakończone rysunkami.
- Wyjście w “ciekawe miejsce” - kino, teatr, muzeum, biblioteka lub inne.
- Zabawa/ gra w terenie- przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.
- Zabawa w przyrodników- zorganizowanie "warsztatów ogrodniczych"; sianie nasion, sadzenie kwiatów.
- Przyrodniczy labirynt kolorów.
- Piknik- wspólne spędzenie czasu, zabawy na świeżym powietrzu, zdrowy posiłek na zewnątrz.
- Wycieczka poznawcza.
- Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre? - projekt Uniwersytetu Dzieci. Udział dał uczniom możliwość uczestniczenia w procesie poznawczym jak i w praktycznym stosowaniu własnej wiedzy i umiejętności. Podczas lekcji projektowych uczniowie, pracując indywidualnie i w grupie, uczyli się koncentrować na zadaniu, trenowali krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Doświadczali, że pogłębianie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy. Zrealizowano następujące zagadnienia:
- Jak skutecznie działać w zespole?
- Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?
- Czy pamięć mózgu jest nieograniczona?
- Z czego składa się las?
- Czy z każdej mąki powstaje chleb?
- Czy Afrykanie mieszkają w pałacach?
- Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?
- Ile planet ma Ukłąd Słoneczny?
- Dlaczego szkło nie przemaka?
- Jak odczytywać temperaturę?
- Jak napisać list?
- Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki. Projekt dał możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych (m.in. z programu „Laboratoria przyszłości”) oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. Zrealizowano następujące zagadnienia modułowe:
- Jestem bezpieczny w sieci internetowej i znam strony internetowe, które są rzetelnym źródłem informacji.
- Rozwijam kompetencje cyfrowe.
- Konstuuję, koduję i programuję.
- Zrobię lub sprawdzę to sam.
- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie". Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i rozwijali zainteresowania o otaczającym ich świecie poprzez obserwację przyrody. Od października do maja wykonywali wybrane zadania w formie np. wycieczki, warsztatów przyrodniczych, lekcji na świeżym powietrzu.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
Światowy Dzień Zdrowia, (ang. World health day) to święto ustanowione przez pierwsze zgromadzenie ogólne światowej organizacji zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 07 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.
W kwietniu każdego roku w naszej szkole odbywa się cykl akcji promujący szeroko rozumiane ZDROWIE.
Tegoroczne działania objęły uczniów wszystkich klas, a ich różnorodność sprawiła, że mogliśmy szerzej spojrzeć na omawiane zagadnienie.
- Zdrowe drugie śniadanie- podczas tej akcji uczniowie wykonywali kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki i przekąski. Wspólne tworzenie, przygotowywanie i degustacja sprawiła, że zintegrowaliśmy swoje działania, poznaliśmy się lepiej i miło spędziliśmy czas.
- Uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w zajęciach w ramach realizowanego w szkole programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Spotkanie prowadziła Pani Martyna Kowalska- pracownik SANEPIDU oraz asp. Erwin Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Podczas rozmów uczniowie zapoznali się z pojęciem „zdrowia” oraz dowiedzieli się, jak szkodliwe dla organizmu mogą być substancje psychoaktywne oraz narkotyki.
- Uczniowie klas 5a, 5b, 7a i 7b oraz ich rodzice uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez terapeutę Pana Piotra Blumesztajna. Ich celem było zrozumienie zjawiska uzależnienia.
- Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach realizacji programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Pani Monika Sufleta- Galczak /pedagog szkolny/ zapoznała na nich uczniów ze sposobami prowadzenia zdrowego stylu życia.
- Wizualizacji akcji służyły plakaty, które stworzyli uczniowie podczas pracy w grupach. Temat prac brzmiał : „Zdrowie to mój skarb”.
- „Dzień Marchewki” to akcja zorganizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, która służyła integracji oraz promowała wartości odżywcze tego niepozornego warzywa.
- Aktywne przerwy to akcja przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zaproponowali oni atrakcyjne gry i zabawy podczas przerw.
- „Smerfna pomoc” to przedstawienie przygotowane przez Panią Aleksandrę Wieczorek oraz uczniów klasy 4b, które obejrzą uczniowie młodszych szkoły już w najbliższym czasie.
Kwiecień uświadomił nam wszystkim, że o zdrowie trzeba dbać każdego dnia. Profilaktyka i mądre wybory żywieniowe mogą uchronić nas przed wieloma chorobami. Dbałość o równowagę psychiczną sprawi, że nauczymy się definiować swoje uczucia oraz poradzimy sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie.
Pamiętajcie! Zdrowie mamy tylko jedno! Dbajmy o nie każdego dnia!.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z przedstawionych działań.
12