• EKO SZAFA DLA UKRAINY

• Stowarzyszenie Spełniamy Marzenia w ramach Programu Społecznik 2022-2024 zainicjowanego przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego dnia 16 sierpnia 2022 r. uruchomiło EKO SZAFY DLA UKRAINY.

Tym działaniem zaproszono mieszkańców Łobza do dzielenia się rzeczami nadając im "drugie życie" zgodnie z zasadą reduce- refuse - recycle - ograniczaj - wykorzystuj - odzyskaj.

Szafy spełniają rolę anonimowego przekazywania rzeczy dla uchodźców z Ukrainy oraz wszystkich potrzebujących mieszkańców.

#programspolecznik #pomorzeZachodnie #karrsa

• MOBILNE MIASTECZKO ROWEROWE W ŁOBZIE

• Stowarzyszenie „Dobre Pomysły” jest jednym z laureatów IV edycji programu dobrosąsiedzkiego „WzMOCnij swoje otoczenie”. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi  stworzone zostanie mobilne miasteczko rowerowe i przeprowadzony kurs na kartę rowerową dla 45 mieszkańców gminy Łobez w wieku 12-15, który są uczniami szkoły podstawowej.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne, skierowany do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednym z ośmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, ochrona zwierząt, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Więcej informacji o działalności organizatora programu dostępnych jest na stronie

https://raport.pse.pl/ i www.wzmocnijotoczenie.pl

• LAUREACI III POWIATOWEGO BIEGU PO ŻNIWO

• 18 czerwca 2022 r. w Ługowinie odbył się III Powiatowy Bieg po Żniwo. Wysoki noty zajęli uczniowie naszej szkoły.

Kategoria dziewczęta klasy I-III I miejsce - Martyna Ostrych

Kategoria chłopcy klasy I-III I miejsce - Ksawery Dąbro

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

• KARTA ROWEROWA

W naszej szkole po ciężkim czasie pandemii został zorganizowany egzaminy na kartę rowerową. Do egzaminu mogli przystąpić uczniowie, którzy ukończyli 10 rok życia, oraz ci, którzy nie zdali egzaminu w poprzednich latach. W pierwszym etapie uczniowie zmagali się z testem teoretycznym, który obejmował zagadnienia ze znajomości znaków drogowych, określania pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach, przepisów dotyczących rowerzystów, udzielania pierwszej pomocy. Test łatwy nie był, aby zdać należało uzyskać 80% poprawnych odpowiedzi. Drugi etap, jazda praktyczna na rowerze, okazał się dla uczniów łatwiejszy. Aby zdać egzamin praktyczny należało zaliczyć 90% przeszkód na torze jazdy. Wszystkim, którym udało się przejść pozytywnie oba etapy – gratulujemy otrzymania karty rowerowej Wszystkich uczniów zapraszamy w następnym roku szkolnym 2022/2023r. do uzyskania karty rowerowej. Dla tych, którzy będą chcieli przystąpić do egzaminu  zachęcamy do powtórzenia przepisów ruchu drogowego i poćwiczenia testów na stronie internetowej, np.www.brd.edu.pl.

Bezpiecznej drogi

• XXI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM

• 8 czerwca 2022 r. nasza szkoła przystąpiła do udziału w XXI Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Jest to największa doroczna kampania czytania pn.: „Cała Polska Czyta Dzieciom” . Zaproszeni goście zaprezentowali uczniom klas I-III "Nowe Przygody Mikołajka". W niezwykły świat przygód zabrali uczniów: Burmistrz Łobza - Pan Piotr Ćwikła, Przewodnicząca Rady Miejskiej - Pani Joanna Sienkiewicz, Dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 1 - Pani Mariola Kotowicz, Psycholog PPP w Łobzie - Pani Kamila Rogaczewska - Żukowska, Dyrektor SP 2 w Łobzie - Pani Agnieszka Żuk. W imieniu uczniów wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy.

• BAL ÓSMOKLASISTY

• Egzaminy już za nimi, więc teraz czas na relaks. 10. czerwca w Hoteliku odbył się Bal Ósmoklasistów. Młodzież wspaniale się bawiła, dosłownie każdy tańczył, każdy był uśmiechnięty, każdy był zadowolony. Ten ich pierwszy bal na pewno pozostanie we wspomnieniach na całe życie. Stało się to za sprawą grupy bardzo zaangażowanych rodziców, którym należą się podziękowania.

Już niebawem staną się absolwentami Dwójki.

• Szkółka a szkółka

• 9. czerwca pierwszaki pokonały bardzo długi dystans pieszo aby zrealizować zajęcia w terenie na świeżym powietrzu. Uczniowie dotarli aż do szkółki leśnej, gdzie poznali pracę leśnika szkółkarza, zasady uprawy młodych drzewek oraz praktycznie rozpoznawali gatunki drzew.

• ZŁOTO W SZTAFECIE

• 07.czerwca nasi sportowcy udali się na Indywidualne Mistrzostwa Województwa w Lekkiej Atletyce. W zawodach startowało 6 uczniów: w biegu na 100 metrów, 300 metrów, rzucie oszczepem, pchnięciu kulą oraz w biegu sztafetowym 4* 100 metrów.

Nasza sztafeta w składzie :

1. Mikołaj Dynowski,

2. Maciej Karpiński,

3. Kacper Kupczynski,

4. Alan Barabasz,

Zdobyła I miejsce w województwie z wynikiem 49, 61 sek.

W konkurencji pchnięcia kulą

Dominik Kubisz uzyskał 5 miejsce w województwie z wynikiem 9,86 cm.

W rzucie oszczepem godnie reprezentowała nas Julia Sucharska.

Serdeczne podziękowania dla naszej wspaniałej młodzieży składa opiekun zespołu Marcin Ćwikła.

• NOCOWANIE W SZKOLE

• W czwartek klasa 8e zorganizowała nocowanie w szkole. Zabawy, wygłupów i ciekawych gier nie było końca. Cudowne wspomnienia zafundowały klasie Panie Gabriela Doroszko i Aneta Lipska. Już tęsknimy za naszą szkołą.

• V MISTRZOSTWA SZKOŁY W SZACHACH

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole, odbyły się V Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Do gier przy stolikach z szachownicami i bierkami przystąpiło aż 21 uczniów. Rozgrywki toczyły się w 8-rundowym pojedynku w systemie szwajcarskim 12 minut na zawodnika.

Mistrzem szkoły został Karol Gronowicz Drugie miejsce zajął Jakub Drozda trzecią lokatę Wojciech Skólmowski

Najlepszym zawodnikiem w klasach 1-3 został Ivan Szyjan

Gratulacje dla wszystkich zawodników

Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup poczęstunku