# SZKOŁA DO HYMNU
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS " WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
10 listopada br. o godz. 12.00 uczniowie klas 2-3 naszej szkoły przystąpili do VIII edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.
Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród uczniów znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Konkurs ma charakter testu. Uczniowie zaznaczali poprawne odpowiedzi w zadaniach zamkniętych, w zadaniach otwartych odpowiadali na pytania. Było ich 25. Na rozwiązanie testu mieli 45 minut. Więcej informacji po ogłoszeniu wyników.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 2
„Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.
ZGRANA KLASA - DZIEŃ W KAPCIACH
Samorząd Uczniowski w ramach ogólnoszkolnej akcji "Zgrana Klasa" ogłosił 28 października Dniem Kapcia. Wielu uczniów, a nawet nauczycieli, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów bamboszowi wielbiciele nałożyli kolorowe i śmieszne papucie – pieski, misie, żabki, świnki, czy zwykłe domowe bambosze. Było wesoło i … cieplutko.
JESTEŚMY BEZPIECZNI
24 października 2022r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Łobzie p. Rafałem Grzegrzółką oraz z pracownikami PSB Mrówka. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mrówki bardzo pracowicie i z zaangażowaniem pomagały p. Rafałowi w przeprowadzeniu warsztatów dla uczniów. Na koniec spotkania uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymali opaski odblaskowe, kolorowanki oraz słodką przekąskę. Szkoła otrzymała również kamizelki odblaskowe dla uczniów klas młodszych.
9
WITAJ SZKOŁO NA SPORTOWO
- 3
W dniu dzisiejszym odbyła się impreza szkolna „Witaj szkoło na sportowo”
Każdy pierwszoklasista miał za zadanie pokonać specjalny tor przeszkód, aby dostać medal oraz upominek.
W akcji wzięła udział klasa 1a oraz 1b
WYCIECZKA
Uczniowie klas drugich, 3b oraz 4a wzięli udział w wycieczce, której głównym punktem był spektakl teatralny pt. „Pipi Pończoszanka” Batłyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Uczniów zauroczyła historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy.
Po spektaklu uczniowie mogli zajrzeć w najskrytsze miejsca teatru i poznać jego tajemnice.
Kolejnym punktem programu wycieczki była papugarnia- najprawdziwszy raj dla ornitologów, a także każdego miłośnika zwierząt, pragnącego obserwować te niezwykłe, kolorowe zwierzęta z bliska. Papugarnia to ogromny dom ptaków, w którym panują pewne zasady. Po pierwsze barwnych ptaków nie można głaskać. Można je jedynie karmić, a bezpośredni kontakt zainicjują same. Część z nich usiądzie na głowie, ramionach. Są bardzo ciekawskie i chętnie dziobią wszystko co się błyszczy, dlatego wszelką biżuterię najlepiej zdjąć. Jedno jest pewne, w tym miejscu nuda nie istnieje.
5221
PAPUGI
75 lecie SZKOŁY
PAMIĘTAMY O OPUSZCZCONYCH GROBACH
Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie klasy 3a odwiedzili cmentarz. Spacer alejkami był dla nich głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci zapaliły znicze na opuszczonych grobach pragnąc uczcić pamięć osób niemających już rodzin które mogłyby je powspominać.
ROSNĄCE FARBY 3D
- 11
Uczniowie klasy 3a samodzielnie wykonali rosnąca farbę. Jej wyjatkowość polega na tym, że po włożeniu na kilka minut do kuchenki mikrofalowej rośnie i tworzy wypukłą strukturę.
POZNAJEMY ROBOTA PHOTON
Poznajmy robota Photon – pierwsze zajęcia z robotem na zajęciach z programowania. Zajęcia w ramach programu #laboratoriaprzyszłości
KULINARNA PRZYGODA W KLASIE 3A
- 11
W ramach programu " Laboratoria przyszłości " uczniowie klasy 3a rozpoczęli swoją kulinarną przygodę. Na pierwszych zdjęciach zapoznali się ze sprzętem kuchennym, zasadami BHP oraz zrobili przepyszny kisiel.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA w 2b
W naszej szkole do akcji CodeWeek przystąpiła klasa 2b. Podczas zajęć uczniowie pracowali w oparciu o program LightBot. Ich zadaniem było zakodowanie Robocika w taki sposób, aby pokonał trasę z przeszkodami. Są to pierwsze kroki w programowaniu wizualnym za pomocą komputera.
Było wiele emocji, bo Robocik nie zawsze słucha poleceń.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana jest wszystkim, którzy chcą wspierać rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów oraz rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
75- LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ŁOBZIE
„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”. Jim Stovall
To motto przyświecało jubileuszowi 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie. 14 października 2022r. w gościnnych progach łobeskiej „Dwójki” przywitano dostojnych gości przybyłych na uroczystość. Obecni byli m.in.: Helena Zagórska - przedstawicielka Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Piotr Ćwikła - Burmistrz Miasta i Gminy Łobez, Tomasz Sobolewski – zastępca burmistrza Łobza, Anna Kacprzak – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, Joanna Sienkiewicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej. Szczególnie ciepło powitano byłych nauczycieli naszej szkoły, a wśród nich wieloletnią dyrektorkę „Dwójki” – panią Jolantę Babyszko. Przybyli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, przedstawiciele współpracujących ze szkołą zakładów pracy i instytucji oraz Rady Rodziców. Liczne grono stanowili absolwenci szkoły, byli pracownicy administracji i obsługi, rodzice uczniów jak i sympatycy „Dwójki”. Goście mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej wyłożonej w holu szkoły. Wyznaczeni uczniowie pełnili honorową wartę przy popiersiu Mikołaja Kopernika – patrona szkoły.
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które – choć minione – zawsze pozostają w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponowie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W ciągu 75 lat historii szkoły kierowali nią: Wacław Rubanowicz, Florentyna Giedroyć, Zbigniew Piastun, Józef Mianowski, Józef Koryzma, Elżbieta Kamińska, Jolanta Babyszko, Elżbieta Bobryk i obecnie Agnieszka Żuk.
Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, któremu przyświecały słowa: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. I taką niezwykłą podróż odbyli wszyscy, którzy przybyli 14.10.2022r. na jubileusz 75-lecia do „Dwójki.
Po apelu goście w towarzystwie gospodarzy udali się do kawiarenki, gdzie przy kawie i wyśmienitym cieście – przygotowanym przez rodziców uczniów szkoły – wspomnieniami powrócili do lat spędzonych w szkolnych ławach. 75 lat historii szkoły to niezwykły jubileusz, dlatego nie mogło zabraknąć tortu. Do jego symbolicznego pokrojenia zaproszono byłe i obecne dyrektorki szkoły: Jolantę Babyszko, Elżbietę Bobryk i Agnieszkę Żuk.
Z okazji tak znakomitej uroczystości jak jubileusz 75-lecia szkoły, nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz i przywołać wspomnienia. Przybyli na uroczystość mogli zwiedzić i obejrzeć przygotowane na tę okoliczność materiały. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowano prezentację multimedialną, wystawę pamiątkowych zdjęć, a także wystawiono kroniki oraz Złote Księgi. Ileż wzruszeń i radości dostarczyło przeglądanie kart starych kronik (od 1947r. do 2018 r.), oglądanie zdjęć kolegów i koleżanek z klasy, zdjęć z uroczystości szkolnych czy wycieczek, odczytywanie wpisów do Złotej Księgi czy odnajdywanie wizerunku wychowawcy na zdjęciach…
Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. To wspólne spotkanie zaproszonych gości, obecnego i dawnego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły było świętem wspomnień, podróżą w czasie, lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów. Święto szkoły było niezwykłą i wspaniałą okazją do połączenia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
12730
PASOWANIE NA UCZNIA
13 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów.
74
JESIENNE LIŚCIE
#Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości
W ramach podsumowania bloku tematycznego "To już jesień" uczniowie klasy 2b wykonali swoje jesienne liście za pomocą długopisów 3D. Dla dzieci tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Zajęcia kształtują wyobraźnię przestrzenną, myślenie abstrakcyjne oraz uczą współpracy.
2
RAJD PIESZY KLAS: 2B I 4A
W ramach integracji klasowych 7 pażdziernika odbył się rajd pieszy do parku miejskiego klasy 2b i 4a. Uczniowie odbyli grę terenową, w której rozwiązywali zadania z zakresu ochrony środowiska naturalnego oraz wiedzy o składnikach i funkcjonowaniu rodzimego środowiska przyrodniczego. Musieli również skorzystać z zasobów przyrody w celu zaprezentowania wybranego zwierzęcia. Świetnie się przy tym bawili i ćwiczyli swoją sprawność fizyczną w sprzyjających warunkach pogodowych.
12