Plakat przedstawia harmonogram zebrania z rodzicami.
WYWIADÓWKI
SZKOŁA PEŁNA TALENTÓW - TALENCIAKI
Na plakacie znajduje się informacja o akcji, w której bierze udział szkoła - Szkoły pełne talentów.
Szkoła Podstawowa nr 2 liderem projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej Dzieci i Młodzieży BAKCYL.
W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do projektu Bankowcy dla Edukacji Finansowej dzieci i Młodzieży BAKCYL. Uczniowie klas 6, 7 i 8 uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez wolontariuszy. Podczas spotkań uczniowie poszerzali swoją wiedzę z zakresu ekonomii i cyberbezpieczeństwa.
Głównymi celami projektu było:
- poszerzanie wiedzy z zakresu ekonomii, cyberbezpieczeństwa i przedsiębiorczości uczniów,
- wprowadzenie uczniów w świat codziennych finansów,
- edukowanie w zakresie świadomego i bezpiecznego korzystania z usług finansowych,
- wspieranie nauczycieli w przekazywaniu wiedzy,
- umacnianie wizerunku sektora finansowego jako instytucji zaufania publicznego,
- podnoszenie kompetencji zawodowych i rozwój osobisty wolontariuszy.
Pedagog Monika Sufleta- Galczak
Na zdjęciu znajduje się dyplom, który otrzymała szkoła w nagrodę za zaangażowanie i krzewienie edukacji ekonomicznej.
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Plakat przedstawia informacje dotyczące programu, w którym bierze udział szkoła - Program dla szkół
PROGRAM DLA SZKÓŁ
Plakat przedstawia informacje dotyczące programu, w którym uczestniczy szkoła - Program dla szkół
POCZĄTEK ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
- 2
Zdjęcia z uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
02.09.2024r. o godz.9:00 w naszej szkole rozpoczął się apel zwiastujący nowy rok szkolny. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, grono pedagogiczne i pracownicy szkoły.
Inauguracja rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu państwowego i hymnu szkoły. Następnie głos zabrała Pani Agnieszka Żuk- dyrektor szkoły, która zwróciła się bezpośrednio do uczniów, życząc im by czas spędzony w murach naszej szkoły obfitował w sukcesy, by był okazją do rozwijania swoich pasji i talentów.
Szczególne słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy odwiedzili naszą szkołę. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści otrzymali „ Bilety do Krainy Wiedzy”. Następnie niezwykły nauczyciel – pan Kleks i jego uczniowie zaprosili wszystkich w świat pełen wyzwań, nowych doświadczeń i nowych możliwości.
Po uroczystym apelu uczniowie udali się do klas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami.
Życzymy wszystkim udanego roku szkolnego 2024/2025
RZOPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO
Plakat z informacją dotyczącą rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025
SZUKAMY NAUCZYCIELA
Plakat informacyjny o naborze pracownika - nauczyciela świetlicy.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
Plakat informacyjny - Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024
GODZINA DLA MŁODYCH GŁÓW W „DWÓJCE”
SP nr 2 w Łobzie przystąpiła w roku szkolnym 2023/2024 do 1. edycji programu profilaktycznego Godzina dla MŁODYCH GŁÓW realizowanego przez fundację UNAWEZA. Celem programu jest m.in. rozwijanie kompetencji emocjonalno – społecznych
i samoświadomości wśród młodzieży. Godzina dla MŁODYCH GŁÓW to cykl lekcji, które dostosowane były do różnych grup wiekowych: kl. I - III, IV - VI, VII - VIII. Nauczyciele, wychowawcy otrzymali szczegółowe scenariusze zajęć wraz z materiałami dla uczniów. Program wzbogacono o miniprzewodniki z teorią i wskazówkami metodycznymi, filmiki od ambasadorów projektu.Mając na uwadze wsparcie zdrowia psychicznego wszystkich młodych głów, w naszej szkole uczestnikami programu byli uczniowie kl. I - VIII. Chłopcy i dziewczęta rozmawiali
o emocjach, potrzebach, a także o granicach. Angażowali się w powierzone im zadania. Choć nie zawsze było łatwo, albowiem ciężko mówić na forum o swoich potrzebach czy wyznaczaniu granic, uczniowie rozwijali umiejętności formułowania wypowiedzi i komunikowania swoich potrzeb. Rozmawialiśmy, gdyż „Głęboko wierzymy, że otwarta rozmowa o zdrowiu psychicznym jest możliwa, a razem możemy więcej!”Szkolne Liderki
Anna Gibka i Izabela Mościcka
ZATRUDNIMY PRACOWNIKA
3B ZAKOŃCZYŁA UDZIAŁ W PROJEKTACH
W roku szkolnym 2023/2024 klasa 3b brała udział w ciekawych projektach, które zostały zrealizowane. Były to:
- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie". Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i rozwijali zainteresowania o otaczającym ich świecie poprzez obserwację przyrody. Od października do maja wykonywali wybrane zadania w formie np. wycieczki, warsztatów przyrodniczych, lekcji na świeżym powietrzu.
- Obserwacja przyrody- spacer po okolicy, zbieranie darów natury danej pory roku.
- Plastyka w terenie - tworzenie prac z darów natury.
- Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury.
- Lektura w terenie: wspólne czytanie zakończone rysunkami.
- Wyjście w “ciekawe miejsce” - kino, teatr, muzeum, biblioteka lub inne.
- Zabawa/ gra w terenie- przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.
- Zabawa w przyrodników- zorganizowanie "warsztatów ogrodniczych"; sianie nasion, sadzenie kwiatów.
- Przyrodniczy labirynt kolorów.
- Piknik- wspólne spędzenie czasu, zabawy na świeżym powietrzu, zdrowy posiłek na zewnątrz.
- Wycieczka poznawcza.
- Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre? - projekt Uniwersytetu Dzieci. Udział dał uczniom możliwość uczestniczenia w procesie poznawczym jak i w praktycznym stosowaniu własnej wiedzy i umiejętności. Podczas lekcji projektowych uczniowie, pracując indywidualnie i w grupie, uczyli się koncentrować na zadaniu, trenowali krytyczne myślenie, kreatywność i rozpoznawanie emocji. Doświadczali, że pogłębianie wiedzy to przygoda, która nigdy się nie kończy. Zrealizowano następujące zagadnienia:
- Jak skutecznie działać w zespole?
- Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?
- Czy pamięć mózgu jest nieograniczona?
- Z czego składa się las?
- Czy z każdej mąki powstaje chleb?
- Czy Afrykanie mieszkają w pałacach?
- Dlaczego warto oszczędzać pieniądze?
- Ile planet ma Ukłąd Słoneczny?
- Dlaczego szkło nie przemaka?
- Jak odczytywać temperaturę?
- Jak napisać list?
- Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki. Projekt dał możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób – poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych (m.in. z programu „Laboratoria przyszłości”) oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. Zrealizowano następujące zagadnienia modułowe:
- Jestem bezpieczny w sieci internetowej i znam strony internetowe, które są rzetelnym źródłem informacji.
- Rozwijam kompetencje cyfrowe.
- Konstuuję, koduję i programuję.
- Zrobię lub sprawdzę to sam.
- Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Klasa w terenie". Uczniowie zdobywali nowe doświadczenia i rozwijali zainteresowania o otaczającym ich świecie poprzez obserwację przyrody. Od października do maja wykonywali wybrane zadania w formie np. wycieczki, warsztatów przyrodniczych, lekcji na świeżym powietrzu.
ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
Światowy Dzień Zdrowia, (ang. World health day) to święto ustanowione przez pierwsze zgromadzenie ogólne światowej organizacji zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 07 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.
W kwietniu każdego roku w naszej szkole odbywa się cykl akcji promujący szeroko rozumiane ZDROWIE.
Tegoroczne działania objęły uczniów wszystkich klas, a ich różnorodność sprawiła, że mogliśmy szerzej spojrzeć na omawiane zagadnienie.
- Zdrowe drugie śniadanie- podczas tej akcji uczniowie wykonywali kolorowe i zdrowe kanapki, sałatki i przekąski. Wspólne tworzenie, przygotowywanie i degustacja sprawiła, że zintegrowaliśmy swoje działania, poznaliśmy się lepiej i miło spędziliśmy czas.
- Uczniowie klas 5a i 5b uczestniczyli w zajęciach w ramach realizowanego w szkole programu „Porozmawiajmy o zdrowiu i nowych zagrożeniach”. Spotkanie prowadziła Pani Martyna Kowalska- pracownik SANEPIDU oraz asp. Erwin Kopczyński z Komendy Powiatowej Policji w Łobzie. Podczas rozmów uczniowie zapoznali się z pojęciem „zdrowia” oraz dowiedzieli się, jak szkodliwe dla organizmu mogą być substancje psychoaktywne oraz narkotyki.
- Uczniowie klas 5a, 5b, 7a i 7b oraz ich rodzice uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez terapeutę Pana Piotra Blumesztajna. Ich celem było zrozumienie zjawiska uzależnienia.
- Uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych w ramach realizacji programu „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Pani Monika Sufleta- Galczak /pedagog szkolny/ zapoznała na nich uczniów ze sposobami prowadzenia zdrowego stylu życia.
- Wizualizacji akcji służyły plakaty, które stworzyli uczniowie podczas pracy w grupach. Temat prac brzmiał : „Zdrowie to mój skarb”.
- „Dzień Marchewki” to akcja zorganizowana przez opiekunów Samorządu Uczniowskiego, która służyła integracji oraz promowała wartości odżywcze tego niepozornego warzywa.
- Aktywne przerwy to akcja przygotowana przez nauczycieli wychowania fizycznego. Zaproponowali oni atrakcyjne gry i zabawy podczas przerw.
- „Smerfna pomoc” to przedstawienie przygotowane przez Panią Aleksandrę Wieczorek oraz uczniów klasy 4b, które obejrzą uczniowie młodszych szkoły już w najbliższym czasie.
Kwiecień uświadomił nam wszystkim, że o zdrowie trzeba dbać każdego dnia. Profilaktyka i mądre wybory żywieniowe mogą uchronić nas przed wieloma chorobami. Dbałość o równowagę psychiczną sprawi, że nauczymy się definiować swoje uczucia oraz poradzimy sobie z wyzwaniami, które stawia przed nami życie.
Pamiętajcie! Zdrowie mamy tylko jedno! Dbajmy o nie każdego dnia!.
Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z przedstawionych działań.
12
POTYCZKI MITOLOGICZNE
Jubileuszowy X MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY w Resku nie mógł się odbyć bez uczniów SP nr 2 w Łobzie. Wielokrotnie uczniowie naszej szkoły reprezentowali placówkę w potyczkach mitologicznych i rozwiązywali szereg różnorodnych zadań,. W tym roku rywalizowali z uczniami z Dobrej, Reska, Starogardu i Węgorzyna. Piątoklasistami m.in. rozpoznawali bogów z wykorzystaniem kodu QR, rozwiązywali krzyżówkę, literowy kwadrat, test pytań, musieli wykazać się znajomością frazeologizmów czy zabawić się w kalambury. Miło było zanurzyć się w świat bogów, bogiń, herosów. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w zmaganiach.
Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie poniżej.
Link do pobrania materiałów.
https://drive.google.com/file/d/1RTpqNpdxx3X-cPcHhgDV2Jb91HJ_ssvx/view?usp=sharing
1
Historia wiecznie żywa…
08.04.2024r. uczniowie klasy 4b oraz 7b uczestniczyli w niezwykłej lekcji historii, która odbyła się w Miejskiej Bibliotece Publicznej.
Uczestnicy spotkania poznali historię osób, które w wyniku działań wojennych zesłane były na Sybir i w inne odległe miejsca.
O swoim trudnym dzieciństwie opowiedział 95- letni Pan Zbigniew Kędra, obecnie mieszkaniec Węgorzyna. Pan Zbigniew, jako dwunastoletni chłopiec został zesłany wraz z mamą do Kazachstanu. Tu w nieludzkich warunkach musiał walczyć z głodem, mrozem, chorobami i brakiem nadziei.
Uczestnicy spotkania byli wzruszeni słuchając tego świadectwa. Opowiadający, mimo wieku, doskonale pamiętał wydarzenia z młodości i nie krył ogromu bólu z jakim się wiązały. Autor nie kryjąc łez odczytał „Modlitwę Sybiraka”. Był to niezwykły moment dla każdego.
Swoją relację z tamtych wydarzeń uwiecznił Pan Zbigniew Kędra w książce pt. „Kazachstan”. Uczestnicy spotkania otrzymali w prezencie w/w książkę.
Dziękujemy organizatorom za tak niezwykłą lekcję historii.
5
ASY INTERNETU!
W dzisiejszych czasach internet przenika wszystkie sfery życia. Z pewnością ułatwia zdobywanie wiedzy, inspiruje, pobudza kreatywność i tworzy nowe możliwości rozwoju. Niestety narzędzie to niesie za sobą szereg niebezpieczeństw.
Fundacja Szkoły z Klasą zorganizowała konferencję online, w której uczestniczyli uczniowie klas 2b, 4b i 5b. Podczas spotkania online dowiedzieli się, że w wirtualnym świecie należy kierować się następującymi wartościami: rozsądkiem, uważnością, asertywnością, życzliwością i odwagą.
Na koniec spotkania uczniowie wykonali karty pracy przygotowane przez organizatorów przedsięwzięcia.
12
DZIAŁAMY PISTOLETEM
#LaboratoriaPrzyszłości
Podczas zajęć kreatywnych w edukacji wczesnoszkolnej, związanych z wykonaniem ozdób swiątecznych, uczniowie kl. 3b wykorzystywali pistolet do kleju oraz wkłady klejowe. Wymagało to od nich skupienia, koncentracji i uważności, a co najważniejsze, zachowania szczególnych zasad bezpieczeństwa, bo praca z pistoletem to wyzwanie. Ponadto samodzielnie wykonane koszyczki wykorzystali jako osłonkę do wysiewu wiosennych ziaren rzeżuchy i owsa.
INSTALOGIK
BRAWO!!!
Kolejny raz, uczniowie naszej szkoły zakończyli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematyczno-Informatycznym InstaLogik.
Konkurs organizowany jest przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli. Honorowym Patronem Konkursu jest Minister Edukacji i Nauki, Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. Partnerem Konkursu jest Olimpiada Informatyczna Juniorów
Z naszej szkoły wzięło w nim udział 12 osób. Wszystkim wielkie dzięki za udział!
Wielkim sukcesem zakończyli swój udział:
Dominik Wawrzoła kl. 4b Finalista na szczeblu ogólnopolskim Najlepszy wynik w powiecie łobeskim.
Katarzyna Grabarek kl. 5a Finalistka na szczeblu ogólnopolskim Drugi wynik w powiecie łobeskim.
6