• UCZYMY SIĘ RATOWAĆ

• 26.01.2023r. uczniowie klas 2a i 2b wzięli udział w zjęciach prowadzonych przez wykwalifikowanych ratowników  Grupy Medycznej z Drawska Pom. Ich celem było przygotowanie do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Podczas spotkania uczniowie uczyli się jak należy sprawdzać przytomność, oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego.

Po omówieniu zasad udzielania pierwszej pomocy uczniowie bardzo chętnie i aktywnie brali udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie wykonując podstawowe czynności ratownicze pod fachowym okiem ratownika. Mieli okazję przetrenować czynności zgodnie z instrukcją AED.

Dzięki takiej lekcji uczniowie zdobyli ważne umiejętności, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania życia.

• PASOWANIE NA CZYTELNIKA

• W dniu 25.01.20223r. odbyło się uroczyste pasowanie uczniów kl. Ia na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci zapoznały się z regulaminem wypożyczania książek oraz zachowania się
          w bibliotece i czytelni. Przypomniały sobie zasady pracy z książką. Niesamowitą frajdą było dla nich stawianie pieczątek. Ponadto pani bibliotekarka w skrócie opowiedziała uczniom historię powstawania książki od rękopisu do druku. Uwieńczeniem tej uroczystości było wręczenie każdemu dziecku książki pt. „Pierwsze abecadło”, madalu PASOWANIA NA CZYTELNIKA
          i słodyczy.

• KONKURS RECYTATORSKI

• W dniu 23.01.2023r. odbył się Mały Konkurs Recytatorski. W eliminacjach szkolnych wzięło udział 18- tu uczniów z klas I – III oraz 12-tu uczniów z klas IV – VIII. Do reprezentowania naszej szkoły w Małym Konkursie Recytatorskim na szczeblu miejsko-gminnym zakwalifikowały się następujące osoby:

1. Nadia Kuźmińska kl. I a

2. Amelia Miłuch kl. II a

3. Alicja Tokarska kl. II a

4. Jagoda Skąpska kl. II a

5. Nina Olszewska kl. III b

6. Łukasz Imiński kl. IV b

7. Dominika Świecak kl. VI a

8. Amelia Przepiórka kl. VIII e

9. Joanna Sokołowska kl. VIII e

• URATUJMY SŁOWA

• W ramach projektu językowego „Uratujmy słowa” szóstoklasiści – wykorzystując różne źródła informacji (m.in. słowniki: jęz. polskiego, wyrazów obcych, synonimów oraz telefony) – opracowywali hasła do ilustrowanego słownika języka polskiego. Każdy uczeń otrzymał po dwa słowa i tworzył ich definicje, podawał synonimy tych wyrazów, a także wykonał odpowiednie rysunki. Okazało się, że: ambaras, huncwot, absztyfikant, waśń, androny, konfudować, raptus, trotuar, reprymenda, utyskiwać – to słowa, które nie są znane szóstoklasistom. A czy Ty wiesz, co oznaczają te słowa?

• 2b POZNAJE PHOTONA

• #LaboratoriaPrzyszłości

Na zajęciach z edukacji informatycznej uczniowie klasy 2b mieli okazję poznać zasady działania robota Photon. W tym celu uczyli się uruchamiać go za pomocą programu Photon Magic Bridge, a następnie poznali podprogram sterujący Photon Coding.

• "ALADEMIA PANA KLEKSA"- PRACE UCZNIÓW KLASY 4A I 4B

• "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy to książka, która może inspirować czwartoklasistów. Tak było i tym razem. Uczniowie klasy 4A wykonali makiety akademii. Ach, z pewnością chcielibyście chodzić do takiej szkoły...

Postać pana Kleksa wzbudza wiele emocji i każdy chciałby spotkać na swojej drodze takiego profesora. Kukiełki, pacynki, lalki przedstawiające pana Ambrożego to prace uczniów kl.4A i 4B.

• ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada br. obchodziliśmy „Światowy Dzień Pluszowego Misia” Został on ustanowiony w 2002 r. w 100. rocznicę powstania zabawki. Pierwsze pluszaki pod nazwą „Teddy Bear” zostały wyprodukowane 120 lat temu w Stanach Zjednoczonych. Nasi uczniowie- mali i duzi przynieśli do szkoły swoich pluszowych przyjaciół z wielką radością. Młodszym dzieciom misie towarzyszą w zabawie i są powiernikami ich największych sekretów i tajemnic. Niejednokrotnie zasypiają przytuleni do swoich sympatycznych i milutkich w dotyku zabawek. Najmłodsi nie rozstają się ze swoimi bohaterami ani na krok zabierając ich w niemal każde miejsce. Jak się okazuje, nie tylko dzieci lubią misie, misie lubią dzieci również te duże i dorosłe. Jedno jest pewne, czy duże, czy małe, zwyczajne lub jako bajkowe postaci zawsze będą miały kochających fanów będących w różnym wieku. Zapraszamy do galerii zdjęć.