DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
ZAKRĘCONA AKCJA
"Marsz dla serca" - 28.09.2023r. godz. 10.00
Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji charytatywnej "Marsz dla serca" dla ucznia naszej szkoły Macieja Cuprysia. Pieniądze zostaną przekazane na rehabilitację chłopca.
Akcja będzie polegała na symbolicznym przemarszu na Orliku, promującym również zdrowy tryb życia . Podczas tego wydarzenia każdy uczeń będzie mógł wrzucić symboliczną "złotówkę" do puszki.
W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych to przedsięwzięcie odbędzie się na sali gimnastycznej.
Zapraszam do udziału w akcji.
Nauczyciele wychowania fizycznego oraz Opiekunowie Wolontariatu
ZAJĘCIA INTEGRACYJNE W KLASIE 1A
MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) obchodzimy 15 września. To święto kreatywności, dzień, w którym skupiamy się na rozwoju talentów, pasji. To okazja do rozmowy o talentach i umiejętnościach. To czas, w którym możemy skupić się na małych i dużych umiejętnościach. W każdym drzemie jakiś talent. Szkoły są pełne nieśmiałych, niepewnych siebie i zagubionych dzieci.
Tego dnia uczniowie klas: 3a i 3b rozmawiali o odkrywaniu swoich mocnych strony. Tworzyli dzieła, których przewodnim motywem była KROPKA.
6
KLASA W TERENIE
W tym roku szkolnym klasy 1-3 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Klasa w terenie”. Zakłada on, iż uczniowie zdobędą nowe doświadczenia, rozwiną zainteresowania o otaczającym ich świecie i nauczą się obserwacji przyrody. Od października do maja uczniowie będą wykonywać zadania w formie np. wycieczki, warsztatów przyrodniczych, lekcji na świeżym powietrzu. Będą to:
- Obserwacja przyrody- spacer po okolicy, zbieranie darów natury danej pory roku.
- Plastyka w terenie- tworzenie prac z darów natury np. ludzików z kasztanów, pani wiosny/lata/jesieni, wazonów pełnych kwiatów/liści itp.
- Obserwacja chmur- wykonanie pracy plastycznej; malowanie w plenerze nieba, kształtów i tego, co przypominają nam chmury.
- Lektura w terenie: wspólne czytanie zakończone rysunkami.
- Wyjście w “ciekawe miejsce” - kino, teatr, muzeum, biblioteka lub inne.
- Instrumenty z darów natury- np. z kamieni, patyków, nasion, piasku itd.
- Zabawa/ gra w terenie- przeprowadzenie zajęć ruchowych na świeżym powietrzu.
- Zabawa w przyrodników- zorganizowanie "warsztatów ogrodniczych"; sianie nasion, sadzenie kwiatów.
- Przyrodniczy labirynt kolorów.
- Praca grupowa- stworzenie katalogu roślin- zadanie polega na stworzeniu "mini zielnika" ze znalezionych liści drzew lub roślin.
- Piknik- wspólne spędzenie czasu, zabawy na świeżym powietrzu, zdrowy posiłek na zewnątrz.
- Wycieczka poznawcza.
TRZYMAJ FORMĘ
Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
O zdrowiu naszym i naszej rodziny w znacznej mierze decydujemy sami – zależy to od naszego stylu życia. Niestety nieprawidłowe nawyki żywieniowe i coraz mniejsza aktywność fizyczna mają niekorzystny wpływ na nasz stan zdrowia. Dlatego zastanówmy się, ile korzyści osiągniemy wprowadzając nawet nieznaczne zmiany naszych zachowań. Pomoże nam w tym Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!”
„Trzymaj Formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Odbiorcami programu są uczniowie klas V-VIII szkoły podstawowej. Działania programowe kierowane są również do rodziców, ponieważ to oni wywierają decydujący wpływ na wzorce zachowań swoich dzieci. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia i aktywności fizycznej, jest przykład samych rodziców.Właśnie dlatego nasze zaangażowanie jest kluczowe i stanowi najskuteczniejszą metodę promocji zdrowego stylu życia całej naszej rodziny. Dodatkowo, nasze działania będą stanowiły doskonałe uzupełnienie aktywności realizowanych w ramach Programu "Trzymaj Formę!" w szkole.Włączajmy się w Program "Trzymaj Formę!" i wspólnie z dziećmi aktywnie uczestniczmy w jego realizacji. Uczmy swoje dzieci odpowiedzialności za własne zdrowie. Wspólnie rozwijajmy zdrowe nawyki żywieniowe, zachęcajmy domowników do wspólnych zakupów razem decydując o sposobie żywienia. Razem podejmujmy aktywność fizyczną w czasie wolnym. Poszukujmy nowych form zajęć ruchowych. Razem spróbujmy bosu, pilatesu, crossfitu, jazdy na łyżwach czy wspinaczki. Dbajmy o zdrowy styl życia i sprawmy, aby wspólnie spędzony czas był dla wszystkich dobrą zabawą!
https://drive.google.com/file/d/1wTrP0pDyRy5L4KFLT0S8CKkcE-E6SBNG/view
https://drive.google.com/file/d/1_OgWCNf1JH7pBfFMBQ9hMeuMWwO-g2ZX/view
https://drive.google.com/file/d/1qO95ig82xviajcMsFxr69sd-SWmpmn9m/view
https://drive.google.com/file/d/1E8o1f-2tYoXadHPqWYltqPd7yOuqdibO/view
https://drive.google.com/file/d/14o2AJiYaoiRmD8xVvRr59qtoLQEPcgdD/view
https://drive.google.com/file/d/1BrCjmFDh83z3ZURWOMH1EB31dxeuY0dF/view
https://drive.google.com/file/d/1LVWkjRFGTXal6wA3_80VFLOt3xi12fFK/view
WYWIADÓWKI
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
- 41
04 września w naszej szkole miała miejsce inauguracja roku szkolnego 2023/2024.
W pięknej oprawie zabrzmiał pierwszy dzwonek dla całej społeczności szkolnej. W tym dniu szczególnie miłe słowa zostały skierowane do najmłodszych uczniów- pierwszoklasistów. Pani dyrektor- Agnieszka Żuk przemawiając przedstawiła świetne wyniki egzaminów ósmoklasistów, wspomniała również o ogromnym sukcesie sportowym Anny Krakus oraz doceniła postawę ucznia klasy 5b- Łukasza Imińskiego, który wykazał się odwagą ratując tonącego kolegę. Postawa ta zyskała również uznanie Rady Rodziców oraz przedstawicieli Ratownictwa.
Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom, by zdobyta wiedza była trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne było miejscem miłym i bezpiecznym, do którego będą uczęszczać z radością. Ciepłe słowa skierowała do nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców. Zwieńczeniem uroczystości były występy uczniów, którzy wierszem i piosenką wprowadzili nas w nowy rok szkolny.
Drodzy uczniowie życzymy Wam, aby nowy rok szkolny był czasem inspirujących wyzwań i wspaniałą przygodą w otoczeniu wspierających nauczycieli i życzliwych rówieśników. Uczcie się z zapałem, rozwijajcie swoje pasje i pamiętajcie, „że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale mądrości musimy nauczyć się sami…”.
PAMIĘTAMY!
SPOTKANIE Z WYCHOWAWCAMI W KLASACH
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO KLAS ÓSMYCH
ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY - UCZNIOWIE KLASY 3A NA WARSZTATACH
- 1
UCZNIOWIE KLASY 1A I 3A NA WYCIECZCE W BISKUPINIE
- 7
LAUREACI NAGRODZENI MEDALAMI PRZEZ ZACHODNIOPOMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY I WOJEWODĘ ZACHODNIOPOMORSKIEGO
- 1
13 czerwca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 35 im. Jana Pawła II w Szczecinie Zachodniopomorski Kurator Oświaty Katarzyna Koszewska oraz Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki uroczyście podsumowali tegoroczne wojewódzkie konkursy przedmiotowe.
Laureatom poszczególnych konkursów przedmiotowych wręczyli pamiątkowe medale, dyplomy oraz gratulacje.
Wśród nagrodzonych byli:
AGNIESZKA JESIONEK uczennica klasy VIII e, która uzyskała tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego oraz tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego
BARTOSZ OLSZÓWKA uczeń klasy VIII b, który uzyskał tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
Konkursy odbywały się w trzech etapach:
szkolnym, w którym w szranki stanęło 24004 uczniów szkół podstawowych z całego województwa zachodniopomorskiego,
rejonowym, do którego zakwalifikowało się 4496 uczestników,
wojewódzkim – 1232 zakwalifikowanych.
Łącznie w Zachodniopomorskim mamy:
235 laureatów,
733 finalistów.
Zdobycie takich wyróżnień daje możliwość kontynuowania nauki w wybranej przez siebie szkole ponadpodstawowej. Dodatkowo Agnieszka Jesionek została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego uzyskując z niego wynik procentowy.
WIELKIE GRATULACJE
I MISTRZOSTWA POWIATU MŁODZIEŻY SZKOLNEJ W SZACHACH O PUCHAR STAROSTY
- 8
W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbyły się I Mistrzostwa Powiatu Młodzieży Szkolnej w Szachach o Puchar Starosty Łobeskiego. W zawodach brało udział 54 zawodników z 7 różnych szkół z terenu powiatu.
Podium w klasach I-III:
I miejsce - Julian Sakwa
II miejsce - Martyna Sakwa
III miejsce - Mańkowski Karol
Klasy IV-VIII:
I miejsce - Karol Gronowicz
II miejsce - Alan Zieliński
III miejsce - Gracjan Znamierowski
Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 2 w Łobzie. Sponsorami i współorganizatorami imprezy było Starostwo Powiatowe w Łobzie, Urząd Miejski w Łobzie oraz Rada Rodziców SP nr 2 w Łobzie.
Składamy ogromne podziękowania za przeprowadzenie turnieju panu Rafałowi Peterowi i panu Jackowi Szabuni.
INDYWIDUALNE MISTRZOSTWA POWIATU W LEKKOATLETYCE
Indywidualne Mistrzostwa Powiatu w Lekkoatletyce
Wyniki:
bieg sztafetowy 4x100m dziewcząt: Milena Pawlak, Kinga Sola, Maja Rup, Nikola Stachowiak
bieg sztafetowy 4x100m chłopców: Jeremi Grabski, Adam Kałypin, Wiktor Jarema, Julian Wróblewski
bieg na 100m: Milena Pawlak
pchnięcie kulą: Maja Rup
Gratulujemy!
WYCIECZKA DO WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO
7 czerwca 2023 r. uczniowie klasy 1b, 2b i 3b pod opieką nauczycieli: pani Barbary Pelczar, pani Elżbiety Bobryk, pani Małgorzaty Bukato oraz rodziców: pani Elżbiety Cupryś i pani Moniki Leszczyńskiej byli na wycieczce autokarowej w Wolińskim Parku Narodowym - magicznym miejscu w naszym województwie. Ten park chroni nie tylko piękne i najbardziej naturalne fragmenty polskiego krajobrazu z największą różnorodnością biologiczną, ale funkcjonuje jednocześnie jako instytucja narodowej kultury. Strzeże wartościowych składników dziedzictwa przyrodniczego Polski i Europy. Pogoda tego dnia dopisała, dobre humory też. Po długiej wędrówce obiad wszystkim bardzo smakował. Byliśmy zmęczeni i jednocześnie bardzo zadowoleni. Dzień był pełen emocji.
10
WYCIECZKA KLASY 3A DO ZIELONEGO ZAKĄTKA W WIEWIECKU
- 14