LEGO MINDSTORMS

Ostatnie zagadnienia realizowane podczas zajęć kształtujcych kreatywność związane były z Lego MINDSTORMS. Uczniowie po zapoznaniu się z zestawem musieli poznać również zasady konfiguracji i programowania elementów.

PHOTON

Podczas zajęć robotycznych klasy 2b uczniowie poznają czym jest sztuczna inteligencja, jak działa i jak ją wykorzystać. Z pomocą aplikacji multimedialnej i tabletu lub komputera uczniowie tworzą programy, które nadawają robotowi Photon określony kierunek, dźwięk i kolor. Największe emocje wzbudzają wyścigi robotów,  tor przeszkód I zabawa “Raz, dwa,  trzy Photon patrzy”.

STUDIO FOTOGRAFICZNE

W klasie 2b realizoewana była innowacja pedagogicznej "Cztery pory roku w fotografii". Jednym z zadań było wcielenie się w role fotografów. Na potrzeby realizacji tego przedsięwziecia powstało w klasie studio fotograficzne. Do jego powstania wykorzystano stojaki z tłem green scren, aparat fotograficzny, statyw, lampę z parasolem. Mali fotografowie wykonywali zdjęcia portretowe oraz takie udziwnione, ze śmiesznymi minami.