• LISTOPAD 2023

„ Gruszki, jabłka, banan, kiwi

VII a się zdrowo żywi”

7 listopada br.  uczniowie  kl. VII a  na lekcji wychowawczej  wykonali  sałatkę owocową  według następującego  przepisu: 3 kiwi, 2 banany, 2 mandarynki, 1 kiść winogrona, 1 jabłko,1 gruszka, pół puszki brzoskwiń. Wszystkie owoce pokroili w kostkę, dodali soku z brzoskwiń i wymieszali. Do sałatki wrzucili: orzechy włoskie lub słonecznik, rodzynki lub  migdały,  aby wzbogacić ją  smakowo i estetycznie.

Po wykonaniu sałatki ułożyli rymowankę. Oto ona:

„Gruszki, jabłka, banan, kiwi, VII  a się zdrowo żywi”

Smacznego!

W KUCHNI PANA KLEKSA

Zainspirowani lekturą "Akademia Pana Kleksa" i niezwykłą postacią, jaką jest pan Ambroży, uczniowie 4a postanowili spróbować swoich sił w kuchni. Co prawda, nie mieli do dyspozycji kolorowych szkiełek, farb, kwiatów pelargonii, czy powiększającej pompki, ale...doskonale sobie radzili z przepisem na ciasto bez pieczenia. Chatka Baby Jagi wyszła przepyszna! Pan Kleks byłby zadowolony z czwartoklasistów!!!

GWIAZDKA 3D

Podczas zajęć rewalidacyjnych do ćwiczeń koordynacji wzrokowo - ruchowej można wykorzystać długopis 3D. Uczennica rozwijała precyzję i dokładność przygotowując ozdoby do wspólnej klasowej pracy.

🧁🧁Babeczkowy zawrót głowy!🧁🧁

Podczas zajęć rewalidacyjnych we współpracy z uczniami z zajęć wyrównawczych powstały piękne kolorowe babeczki🧁. Był to dzień, w którym dzieci szlifowały swoje zdolności cukiernicze, wykazując się przy tym również fantazją i kreatywnością w dekorowaniu wypieków. Dzieciom, pomysł pieczenia, bardzo się spodobał. Był to doskonały czas na wspólne spędzenie czasu. Okazało się, że pieczenie babeczek🧁 jest dziecinnie proste.