UCZNIOWIE KLASY 3A ROBIĄ PIZZĘ

Uczniowie klasy 3a próbowali swoich sił w robieniu pizzy. Każdy mógł się sprawdzić w krojeniu, obieraniu, wałkowani, zmywaniu, itp. Wszystkim doskonale to wyszło, bo pizza była pyszna. To była ciekawa i praktyczna lekcja.

COPERNICUS 2023

#laboratoriaprzyszłości

Dzień 10 lutego 2023 r. zapisze się w  75- letniej historii szkoły jako jeden z najważniejszych. Tego dnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji przekazania nowego sztandaru szkole oraz Święta Patrona - Mikołaja Kopernika. W tym roku obchodzono je w sposób szczególny, bowiem rok 2023 jest rokiem Mikołaja Kopernika ustanowionym przez Senat RP w 550. rocznicę jego urodzin.

Uroczystość rozpoczęła się od przywitania zaproszonych gości, wśród których byli: władze naszego miasta, ksiądz proboszcz, fundatorzy nowego sztandaru,  dyrektorzy placówek oświatowych,  emerytowani  nauczyciele
          i pracownicy naszej szkoły, obecne grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi, rodzice  i uczniowie.  Wprowadzenie sztandarów, obecnegoi nowego,  odbyło się przy  dźwiękach pieśni sztandarowej, hymnu państwowego i hymnu szkoły. Delegacja uczniów RSU  złożyła kwiaty pod płaskorzeźbą patrona umieszczonąw reprezentacyjnym holu szkoły.

Pani Dyrektor Agnieszka Żuk przypomniała sylwetkę wielkiego Polaka, jego przełomowe odkrycie dla nauki
          i ludzkości. Następnie podkreśliła ważną rolę sztandaru w życiu społeczności szkolnej jako symbolu najwyższych wartości – dumy, honoru i umiłowania małej ojczyzny oraz szacunku do patrona. Sztandar jest  znakiem rozpoznawczym szkoły, symbolem jej historii i tradycji.

Wzruszającym momentem było wyprowadzenie dotychczasowego sztandaru i umieszczenie go w gablocie, na honorowym miejscu, w głównym holu szkoły. Sztandar służył szkole 51 lat. Był jej symbolem i dumą. Towarzyszył w różnych uroczystościach radosnych i smutnych, lokalnych i państwowych. Przyszedł czas na zasłużony odpoczynek. Nowy sztandar został poświęcony przez księdza proboszcza naszej parafii Krzysztofa Bochnaka.

Kolejnym etapem apelu, podniosłym i historycznym,  było przekazanie nowego sztandaru przez Przedstawicieli Rady Rodziców na ręce Pani Dyrektor, która następnie przekazała ten symbol pocztowi sztandarowemu naszej szkoły w składzie: chorąży – Bartosz Olszówka, asysta: Marcelina Szylińska i Wiktoria Siemińska. Prezentacji sztandaru dokonali nauczyciele pani Katarzyna Krakus i Pan Jacek Szabunia.  Po zakończeniu ceremonii przekazania odbyło się ślubowanie przedstawicieli klas przed nowym sztandarem.

Następnym punktem uroczystości były podziękowania Pani dyrektor fundatorom sztandaru, wręczenie dyplomów  oraz symboliczne przybicie przez nich gwoździ na pamiątkowej tablicy. W gronie  hojnych fundatorów  znalazł się między innymi uczeń klasy IV b Łukasz Imiński, który otrzymał gorące brawa. Szczególne podziękowania za zaangażowanie i realizację pomysłu ufundowania sztandaru przez Radę Rodziców otrzymały Panie: Iwona Kurłowicz, Magdalena Kowalec, Dorota Deluga  i Dorota Piotrowska.

Ciepłe słowa, życzenia i gratulacje pod adresem dyrekcji szkoły, grona pedagogicznego, rady rodziców
          i uczniów  popłynęły z ust Burmistrza  Łobza – Pana  Piotra Ćwikły, Przewodniczącej Rady Miejskiej – Pani Joanny Sienkiewicz, Przewodniczącej Rady Rodziców – Pani Iwony Kurłowicz. Wyprowadzenie sztandaru szkoły zakończyło część oficjalną naszej wzruszającej  uroczystości.

W części artystycznej pod hasłem „ A jednak się kręci”   głos zabrali uczniowie klasy III b, IV a i VIII e pod kierunkiem wychowawców i nauczycieli  Pani Elżbiety Bobryk i Pani Izabeli Mościckiej.  Miłym akcentem naszego apelu były podziękowania skierowane pod adresem gości, fundatorów,  przyjaciół, rodziców
          i sympatyków szkoły,  wręczenie słodkich upominków  oraz zaproszenie na poczęstunek. Księga pamiątkowa wyłożona przy popiersiu Mikołaja Kopernika wzbogaciła się o kolejne wpisy naszych dostojnych gości. Święto  Patrona Szkoły było niewątpliwie dużą dawką przeżyć estetycznych i ważną lekcją historii dla nas wszystkich.

Lekcja z robotem Photon w klasie 3a

SZKOLNY PRZEGLAD PIOSENKI DZIECIECEJ

#laboratoriaprzyszłości

01.02.2023 r. odbył się szkolny etap Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz smakołyki zakupione przez Radę Rodziców.

Spośród występujących wyłoniono laureatów, którzy będą reprezentować naszą szkołę w etapie miejsko- gminnym, który odbędzie się 07.03.2023 r. w Łobeskim Domu Kultury.

Laureaci w kategorii 7-9 lat:

- Laura Baszkiewicz z 1a,

- Aleksandra Szpilczyn z 1b,

- Martyna Sakwa z 2a,

- Lena Lew z 2b,

- Kaja Szlendak z 3a,

- Nina Banaszczyk z 3b,

Laureaci w kategorii 10-12 lat:

- Anna Krakus z 4a,

- Łukasz Imiński z 4b,

- Dominika Świecak z 6a,

- Kateryna Mikheikina z 6a,

- Julia Łuczak z 6b,

Laureaci w kategorii estrada:

- Joanna Sokołowska z 8e,

- Marcelina Szylińska z 8e,

- Maja Blumensztajn z 8b,

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Joanna Peter, Agnieszka Dąbro oraz Magdalena Polek -Sagan.

WALENTYNKI W RYTMIE MUZYKI

#laboratoriaprzyszłości

6 lutego w Naszej Szkole przeprowadzone zostały ❤️"Walentynki w rytmie muzyki"❤️. Chętne dzieci podczas przerw miały okazję aktywnie spędzać czas, tańcząc do układów przygotowanych przez starsze koleżanki. Na zakończenie każdy otrzymał słodki poczęstunek symbolizujący MIŁOŚĆ❤️, który miał za zadanie przypomnieć nam wszystkim co w życiu jest ważne.