• SZKOŁA DOSTĘPNA DLA WSZYSTKICH

        • IBE_konsultacje_rozszerzone.pdf

           

          Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)” (Accessible School for All – ASA) realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych we współpracy z UNICEF oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki

          §1 – Postanowienia ogólne

          1. „Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie UNICEF (ASA)” (dalej zwanym Regulaminem) określa zasady udziału i kryteria rekrutacji uczestników projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)” (Accessible School for All – ASA) (dalej zwanym Projektem), obowiązki i zakres wsparcia uczestników oraz szkół/placówek delegujących ich do Projektu.
          2. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci UNICEF (dalej zwanym UNICEF).
          3. Realizatorem Projektu jest Instytut Badań Edukacyjnych na podstawie zlecenia Ministra Edukacji i Nauki (pismo nr SEW.492.3.2023.TSG z 4 kwietnia 2023 r.). Biuro Projektu znajduje się w Instytucie Badań Edukacyjnych, ul. Górczewska 8, 01-180 Warszawa, email:

          unicefasa@ibe.edu.pl (dalej zwanym Realizatorem).

          1. Uczestnikami Projektu są nauczyciele specjaliści, wskazani przez dyrektora szkoły/placówki, w której są zatrudnieni: w tym nauczyciele pedagodzy, pedagodzy specjalni, psycholodzy, logopedzi, terapeuci pedagogiczni.
          2. W Projekcie biorą udział publiczne i niepubliczne, ogólnodostępne, integracyjne przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, w których zatrudnieni są nauczyciele specjaliści, a także – w zależności od dostępności miejsc w Projekcie –poradnie psychologiczno-pedagogiczne, w tym poradnie specjalistyczne, oraz placówki doskonalenia nauczycieli (dalej zwane szkołami/placówkami).
          3. Szkołę/placówkę zgłasza do Projektu dyrektor. Weryfikacja szkoły/placówki następuje na podstawie danych zawartych w RSPO. W przypadku zespołu szkół/przedszkoli (dalej zwanych zespołem) w Projekcie mogą wziąć udział szkoły/placówki wchodzące w skład zespołu (każda zgłaszana jest oddzielnie, a nauczyciele mogą zostać zgłoszeni tylko z jednej szkoły wchodzącej w skład zespołu).
          4. Realizacja Projektu rozpoczęła się 8 maja 2023 r. i jest zaplanowana do

          9 września 2025 r., pod warunkiem zapewnienia ciągłości finansowania przez UNICEF działań projektowych w latach 2024–2025.

          1. Głównym celem Projektu jest podniesienie poziomu kompetencji nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania wsparcia dzieciom i uczniom z uwzględnieniem zróżnicowania ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, w tym dzieciom i uczniom będącym uchodźcami z Ukrainy, a także integrowania zróżnicowanego środowiska w klasie/szkole/placówce.
          2. Proces szkoleniowy nauczycieli specjalistów składa się z 3 etapów:

          ▪    Etap 1 (listopad 2023 r. – styczeń 2024 r.), pierwsza część szkoleń realizowana w formule e-learningu na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej polega na samokształceniu; obejmuje 25 modułów tematycznych, w skład których wchodzą filmy edukacyjne, materiały szkoleniowe, ćwiczenia i quizy.

          ▪    Etap 2 (luty 2024 r. – czerwiec 2024 r.), druga część szkoleń polegająca na uczestnictwie nauczycieli specjalistów w warsztatach online prowadzonych przez ekspertów. Warsztaty będą zorganizowane w 5 blokach tematycznych odpowiadających programom szkoleniowym.

          ▪    Etap 3 (maj 2024 r. – wrzesień 2024 r.), interwencje polegające na wykorzystaniu przez nauczycieli w praktyce szkolnej strategii reagowania na sytuacje problemowe, wynikające ze zróżnicowanych potrzeb i możliwości psychofizycznych dzieci  i uczniów. Strategie opisane w materiałach szkoleniowych zostaną również szczegółowo omówione podczas szkoleń.

          Powyższe zaplanowane terminy realizacji poszczególnych etapów mogą ulec zmianie, o czym uczestnicy zostaną poinformowani z przynajmniej tygodniowym wyprzedzeniem. 

          § 2 – Rekrutacja do Projektu

          1. Wsparcie w ramach Projektu skierowane jest do 1120 nauczycieli specjalistów, w szczególności pedagogów, pedagogów specjalnych, psychologów, logopedów, terapeutów pedagogicznych (dalej zwanych nauczycielami specjalistami) zatrudnionych w szkołach/placówkach na terenie Polski.
          2. Rekrutacja do Projektu rozpocznie się we wrześniu 2023 r. Dokładny termin jej rozpoczęcia i zakończenia zostanie ogłoszony na stronie internetowej Projektu pod adresem https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepnadla-wszystkich-opis-projektu.
          3. Formularz aplikacyjny dostępny na stronie https://asa.ibe.edu.pl wypełnia i wysyła dyrektor szkoły/placówki i/lub zespołu (dalej zwany dyrektorem).
          4. Dyrektor w formularzu aplikacyjnym wskazuje nauczycieli specjalistów rekomendowanych do udziału w Projekcie. Nauczyciele specjaliści współpracują z dyrektorem podczas wypełniania formularza aplikacyjnego, w tym potwierdzają swoje dane osobowe. Raport ze złożonego formularza aplikacyjnego zostaje przesłany przez Realizatora na adres szkoły/placówki podany w formularzu w celu potwierdzenia zgłoszenia do Projektu.
          5. Dyrektor jest zobowiązany do przedstawienia zgłaszanym do udziału w Projekcie nauczycielom specjalistom Regulaminu uczestnictwa w Projekcie.
          6. Decyzję o przyjęciu szkoły/placówki do Projektu podejmuje Realizator zgodnie z zasadami reprezentatywności placówek wynikającymi z klucza selekcji, który uwzględnia kryterium terytorialne (proporcjonalna reprezentatywność szkół ze wszystkich województw) 
          7. Realizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia dodatkowych kryteriów rekrutacji szkół/placówek i nauczycieli specjalistów spełniających kryteria doboru do Projektu, w szczególności w przypadku gdy zgłoszona liczba szkół/placówek i/lub nauczycieli specjalistów będzie większa niż zakładana liczba uczestników Projektu.
          8. Po zamknięciu procesu rekrutacji do Projektu zostanie utworzona lista szkół/placówek i nauczycieli specjalistów, którzy zostali zakwalifikowani do Projektu. Dodatkowo Realizator utworzy listę rezerwową, na której znajdą się szkoły/placówki, które przesłały formularz aplikacyjny, jednak nie znalazły się na liście placówek/szkół zakwalifikowanych do Projektu w związku ze zbyt dużą liczbą zgłoszeń. 
          9. W przypadku gdy dotychczasowy uczestnik Projektu (nauczyciel specjalista) zrezygnuje z udziału w Projekcie na jego miejsce może zostać wskazany inny nauczyciel specjalista z tej samej szkoły/placówki. Uczestnik wskazany przez tę szkołę/placówkę musi rozpocząć udział w Projekcie przed realizacją etapu

          2 procesu szkoleniowego (§1 pkt 9 Regulaminu).

          1. Realizator zastrzega sobie prawo do zakwalifikowania do Projektu nauczyciela specjalisty z innej szkoły/placówki spośród znajdujących się na liście rezerwowej, z zastrzeżeniem, że ze względu na harmonogram Projektu, uczestnik wskazany przez tę szkołę/placówkę musi rozpocząć udział w Projekcie przed realizacją etapu 2 procesu szkoleniowego (§1 pkt 9 Regulaminu).
          2. Realizator zastrzega sobie możliwość wznowienia rekrutacji w wypadku niezrekrutowania planowanej liczby uczestników, również w zakresie ograniczonym terytorialnie lub w inny sposób.

          § 3 – Formy wsparcia w Projekcie

          1. W ramach Projektu uczestnicy Projektu, pracownicy szkół/placówek biorących udział w Projekcie, dzieci i uczniowie z tych szkół/placówek oraz ich rodzice, mogą korzystać bezpłatnie z następujących form wsparcia, wśród których znajdują się:
            1. szkolenia dla nauczycieli specjalistów – uczestników Projektu, w tym 
              • filmy edukacyjne (25), materiały do samokształcenia:

          scenariusze, studia interwencji, studia przypadków, poradniki, ćwiczenia oraz quizy (łącznie ok. 50 godzin dydaktycznych); scenariusze ok. 20 interwencji – strategii działań możliwych do przeprowadzenia w szkole, skierowanych do nauczycieli specjalistów, innych nauczycieli, uczniów lub rodziców (opisy interwencji dostępne na stronie https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepna-dlawszystkich-opis-projektu);

              • grupowych warsztatów online (do 25 osób) prowadzonych przez ekspertów; każdy uczestnik Projektu może wziąć udział maksymalnie w 25 spotkaniach (każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne);
            • konsultacje skierowane do uczestników Projektu oraz pracowników szkół/placówek biorących udział w Projekcie, dzieci i uczniów z tych szkół/placówek oraz ich rodziców, w tym indywidualne i grupowe konsultacje z ekspertami, z wykorzystaniem środków komunikacji zdalnej – harmonogram konsultacji zostanie podany w późniejszym terminie;
            • superwizje indywidualne lub grupowe przeznaczone dla uczestników

          Projektu oraz nauczycieli zatrudnionych w szkołach biorących udział w Projekcie, świadczone (online lub stacjonarnie) przez specjalistów – harmonogram superwizji zostanie podany w późniejszym terminie.

            1. materiały dla dyrektorów: udostępniane dyrektorom podczas okresowych spotkań (tzw. narad) w kuratoriach, wykłady otwarte i seminaria (w roku 2024);
            2. wizyty studyjne – możliwość wzięcia udziału w wizytach studyjnych służących wymianie doświadczeń dyrektorów i nauczycieli specjalistów (w roku 2025);
          1. Uczestnicy Projektu otrzymają dostęp do materiałów szkoleniowych zamieszczonych na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej pod adresem: https://zpe.gov.pl/, z możliwością pobrania plików.
          2. Udział w Projekcie umożliwia podniesienie poziomu kompetencji kadr w zakresie pracy w zróżnicowanym zespole klasowym, efektywnym projektowaniu lekcji/zajęć ukierunkowanych na potrzeby wszystkich uczniów, a w szczególności w zakresie zagadnień realizowanych w ramach 5 programów szkoleń, którymi są:

          ▪    Program 1: Wdrożenie do praktyki szkolnej metod diagnostycznych wspierających pomoc psychologiczno-pedagogiczną.

          ▪ Program 2: System wsparcia edukacyjno-specjalistycznego uwzględniający zróżnicowane potrzeby uczniów podczas zajęć lekcyjnych.

          ▪    Program 3: Ochrona zdrowia psychicznego, zapobieganie zaburzeniom psychicznym dzieci i młodzieży.

          ▪ Program 4: Prowadzenie działań integracyjnych uczniów i ich rodzin z doświadczeniem migracji, w tym uchodźców z Ukrainy. ▪    Program 5: Budowanie pozytywnego klimatu szkoły.

          1. Szkoły/placówki biorące udział w Projekcie otrzymają dostęp do narzędzi diagnostycznych (w tym KAPP, OKC, AOU) – po podpisaniu właściwego porozumienia z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji – w celu poprawy jakości pracy nauczycieli w obszarze w pomocy psychologiczno-pedagogicznej. 

          § 4 – Zasady udziału w Projekcie 

          1. Nauczyciele specjaliści – uczestnicy Projektu po zakończeniu swojego udziału w Projekcie otrzymują certyfikat doradcy ds. dostępności uczenia się (DDU) i mogą otrzymać mikropoświadczenie Odznaka+ (więcej na: https://odznakaplus.ibe.edu.pl).
          2. Warunkiem uzyskania certyfikatu jest ukończenie następujących aktywności w Projekcie:
              1. zrealizowanie całości szkoleń w trybie swobodnego dostępu (filmy edukacyjne, materiały, ćwiczenia i quizy) i zaliczenie quizów po każdym module szkoleniowym (zob. § 3 pkt 1 lit. a);
              2. uczestnictwo w warsztatach online z ekspertami (zob. § 3 pkt 1 lit. a);
              3. wypełnianie ankiet niezbędnych w procesie monitoringu, ewaluacji i realizacji Projektu;
              4. przeprowadzenie lub zorganizowanie, w ramach swoich obowiązków zawodowych, we współpracy z innymi nauczycielami szkoły/placówki, 5 wybranych interwencji, których metodyka została zaprezentowana

          w czasie szkolenia oraz udokumentowania tych działań w formie raportu, sporządzonego zgodnie z podanym wzorem (dostępnym na stronie https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepna-dlawszystkich-opis-projektu). Przesyłanie raportów odbywać się będzie za pośrednictwem aplikacji wskazanej w późniejszym terminie przez

          Realizatora;

          e) objęcie wsparciem w ramach zrealizowanych interwencji minimum

          10 nauczycieli, oraz minimum 28 uczniów;

          f) gromadzenie następujących informacji o wskaźnikach zrealizowanych interwencji i przekazanie ich dyrektorowi: 

                    • liczba nauczycieli objętych wsparciem (interwencjami: poradami, konsultacjami, szkoleniami wewnątrz danej szkoły/placówki), 
                    • liczba dzieci/uczniów objętych wsparciem

          (uczestniczących w interwencjach indywidualnych bądź grupowych), 

                    • liczba rodziców/opiekunów prawnych objętych wsparciem

          (uczestniczących w interwencjach, uzyskujących porady, konsultacje).

          1. Zatwierdzenie raportów przez Realizatora jest warunkiem zakończenia udziału uczestnika w Projekcie i otrzymania przez niego certyfikatu. Realizator zastrzega sobie możliwość zwrotu raportu uczestnikowi z prośbą o wprowadzenie poprawek i/lub uzupełnień zgodnie z podanym wcześniej wzorem.
          2. Zakończenie udziału w Projekcie może mieć miejsce przed ukończeniem wszystkich aktywności przez uczestnika Projektu, na podstawie decyzji Realizatora, w sytuacjach, kiedy uczestnik: 
            1. nie ukończy w terminie poszczególnych części szkoleń;
            2. nie dostarczy dokumentów wymaganych na poszczególnych etapach Projektu, tj. opisów interwencji, wypełnionych ankiet (przekazywanych drogą online);
            3. złoży oświadczenie o rezygnacji z udziału w Projekcie;
            4. zakończy zatrudnienie w szkole/placówce, o której mowa w § 1 pkt 4, biorącej udział w Projekcie.

          § 5 – PRAWA UCZESTNIKÓW PROJEKTU

            1. Uczestnicy Projektu mają prawo do:
              1. kontaktu z Realizatorem na każdym etapie Projektu;
              2. korzystania z bezpłatnych konsultacji, superwizji; 
              3. otrzymania mikropoświadczenia cyfrowego Odznaka+; 
              4. uzyskania certyfikatu DDU (doradcy ds. dostępności uczenia się);
              5. uczestnictwa w konkursie na najlepsze opisy interwencji, które stanowić będą katalog dobrych praktyk edukacji dostępnej;
              6. udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Projektu, tj. konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych.
            2. Szkoły/placówki biorące udział w Projekcie mają prawo do:
              1. kontaktu z Realizatorem na każdym etapie Projektu,
              2. korzystania przez wszystkich nauczycieli danej szkoły/placówki z bezpłatnych konsultacji, superwizji prowadzonych przez specjalistów i ekspertów zatrudnionych w Projekcie,
              3. uzyskania certyfikatu UNICEF-u („Dostępna szkoła”, dalej zwanym certyfikatem), 
              4. udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Projektu, tj. konferencjach, seminariach, wizytach studyjnych.
            3. W uzasadnionych przypadkach losowych uczestnik Projektu ma prawo do rezygnacji z udziału w Projekcie bez ponoszenia kosztów finansowych.

          W pozostałych przypadkach uczestnik zobowiązany jest pokryć stratę

          Realizatora do kwoty 1000 zł (słownie: jeden tysiąc złotych). 

           

          § 6 -– Obowiązki uczestników projektu

          1. Nauczyciele specjaliści – uczestnicy Projektu zobowiązani są do:

          e) systematycznego i aktywnego uczestnictwa w zadaniach zaplanowanych w Projekcie (§ 4, pkt 2);

              1. informowania Realizatora o zmianach dotyczących swoich danych przekazanych w dokumentach rekrutacyjnych, a zwłaszcza o zmianie lub utracie miejsca zatrudnienia oraz zmianie swoich danych kontaktowych;
              2. przesłania i otrzymania akceptacji raportów z 5 interwencji przeprowadzonych w szkole/placówce;
              3. objęcia wsparciem w ramach zrealizowanych interwencji minimum 10 nauczycieli oraz minimum 28 uczniów.
          1. W przypadku niestosowania się do powyższych działań Realizator ma prawo skreślić uczestnika Projektu z listy uczestników Projektu.
          2. Dyrektorzy szkół/placówek zakwalifikowanych do Projektu są zobowiązani do:
            1. poinformowania pracowników szkoły/placówki, dzieci/uczniów i ich rodziców o realizowaniu Projektu w szkole/placówce;
            2. uzyskania zgód na przetwarzanie danych osobowych w związku z realizacją zadań związanych z Projektem od wszystkich odbiorców działań projektowych w szkole, tj. nauczycieli, dzieci/uczniów, rodziców/opiekunów prawnych/uczniów pełnoletnich (wzór zgody na przetwarzanie danych osobowych stanowi załącznik nr 2 do Regulaminu); 
            3. złożenia raportu końcowego z realizacji działań projektowych w szkole/placówce, w tym podania wskaźników zebranych od nauczycieli specjalistów (§ 5 ust. pkt 1 lit. g). Raport składany jest przez aplikację https://asa.ibe.edu.pl. 
          1. Realizator oraz UNICEF mają prawo do przeprowadzenia wizyt monitorujących w szkole/placówce uczestniczącym w Projekcie.

          Każdorazowa wizyta odbywać się będzie po uprzednim uzgodnieniu terminu z dyrektorem i będzie miała na celu ocenę postępu

          w szkole/placówce/zespole w zakresie działań projektowych. Wizyty będą polegać na przeprowadzeniu rozmów z nauczycielami specjalistami/dyrektorami szkół/placówek na temat realizowanych działań.

          Dopuszcza się możliwość przeprowadzenia wizyt w formie online. 

          1. Placówki/szkoły oraz uczestnicy Projektu, którzy nie zrealizują działań w ramach Projektu i nie prześlą raportu końcowego nie otrzymają certyfikatów.

          § 7 – Klauzula informacyjna rodo i przetwarzanie danych osobowych 

          1. Postanowienia regulaminu realizują m.in. obowiązek informacyjny realizowany w związku z art. 13 i art. 14 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej RODO).
          2. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, niemniej jednak konieczne dla wzięcia udziału w Projekcie.
          3. Administratorem danych osobowych jest Instytut Badań Edukacyjnych (dalej zwanym IBE/Administratorem) z siedzibą w Warszawie przy ul.

          Górczewskiej 8, 01-180 Warszawa, z którym można się skontaktować telefonicznie pod nr (22) 24 17 101, poprzez adres poczty elektronicznej ibe@ibe.edu.pl lub przekazując korespondencję na adres siedziby Administratora. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym można się skontaktować poprzez adres poczty elektronicznej: iod@ibe.edu.pl lub przekazując korespondencję na ww. adres siedziby Administratora.

          1. Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w celu:
            • realizacji projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)” (Accessible School for All – ASA);
            • kontroli oraz sprawozdawczości w ramach projektu;
            • archiwizacji dokumentacji;
            • w pozostałym zakresie dane będą przetwarzane w celu obrony przez Administratora w przypadku ewentualnych skarg lub roszczeń.
          2. Podstawę prawną przetwarzania danych osobowych, o którym mowa w pkt 4 stanowi:
            • art. 6 pkt 1 lit. b) RODO – w zakresie niezbędnym do wykonania umowy, której stroną jest osoba, której dane dotyczą;
            • art. 6 pkt 1 lit. f) RODO – w zakresie niezbędnym do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią – uzasadniony interes polegający na obronie swoich praw.
          3. Dane osobowe w postaci danych identyfikacyjnych (imię, nazwisko), danych kontaktowych (prywatny adres e-mail, telefon) oraz danych o miejscu zatrudnienia lub zajmowanym stanowisku zostaną udostępnione

          Realizatorowi przez osoby, których dotyczą, lub zostaną przekazane

          Realizatorowi bezpośrednio przez pracodawcę/dyrektora szkoły/placówki, jak również zostaną pozyskane ze źródeł publicznych, w tym stron internetowych.

          1. Dane osobowe będą udostępniane:
            • administratorowi systemu informatycznego obsługującego Projekt dla celów zapewnienia działania tego systemu;
            • badaczom biorącym udział w Projekcie dla celów przeprowadzenia zanonimizowanych badań i analiz naukowych, statystycznych i innych;
            • Ministrowi Edukacji i Nauki w celu współrealizacji Projektu;
            • w pozostałym zakresie dane mogą zostać udostępniane podmiotom, którym Administrator jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
          2. Dane osobowe zgromadzone w celu przeprowadzenia Projektu będą przetwarzanie przez czas jego realizacji oraz 2 lata po zakończeniu Projektu.

          Następnie zostaną zanonimizowane, natomiast dane przetwarzane w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu IBE (np. na potrzeby udzielania wyjaśnień w przypadku skarg lub zapytań) do czasu przedawnienia ewentualnych roszczeń.

          1. Uczestnicy projektu mają prawo:
            • żądania dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo żądania sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych, usunięcia oraz ograniczenia przetwarzania – na zasadach i w przypadkach przewidzianych w przepisach RODO;
            • w przypadku przetwarzania danych osobowych w celu realizacji prawnie uzasadnionych interesów IBE, informujemy  o przysługującym prawie do wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją;
            • wniesienia skargi do Prezesa UODO (adres: ul. Stawki 2, 00-193

          Warszawa) w sytuacji, gdy uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych odbywa się z naruszeniem przepisów.

          1. Jeżeli w trakcie realizacji działań Projektu będą prowadzone badania naukowe, badający uczestnik Projektu będzie zobowiązany do uzyskania właściwych zgód uczestników przeprowadzanego badania w zakresie przetwarzania ich danych osobowych, a w przypadku osób niepełnoletnich uzyskania właściwych zgód od rodziców/prawnych opiekunów tych osób

          (Zgoda (oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody) na przetwarzanie danych osobowych stanowi załącznik nr 1 do Regulaminu).

          1. Dane osobowe nie będą przedmiotem zautomatyzowanego podejmowania decyzji oraz nie będą poddawane profilowaniu.

           § 8 – Postanowienia końcowe 

          1. Realizator zastrzega sobie prawo do wniesienia zmian w Regulaminie i załącznikach do Regulaminu oraz wprowadzenia do nich dodatkowych postanowień. Wszelkie zmiany niniejszego Regulaminu wymagają formy pisemnej.
          2. Zmiany wprowadzone do Regulaminu zamieszczane są na stronie internetowej Projektu 
          3. Kwestie nieuregulowane w niniejszym Regulaminie rozstrzygane są przez Realizatora.

           

          1. Wszelkie informacje dotyczące Projektu będą przekazywane uczestnikom Projektu przez Realizatora na wskazane przez nich adresy poczty elektronicznej. 
          2. Aktualna treść Regulaminu jest dostępna w biurze Projektu mieszczącym się budynku IBE przy ul. Górczewskiej 8, 01-180 Warszawa oraz na stronie internetowej https://ibe.edu.pl/index.php/pl/szkola-dostepna-dla-wszystkichopis-projektu.

           

          Załączniki:

          1. Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)” (Accessible School for All – ASA). Zgoda

          (oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody) na przetwarzanie danych osobowych

           

           

          Załącznik nr 1 do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w projekcie „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)”

          (Accessible School for All – ASA)

          Zgoda (oświadczenie w sprawie wyrażenia zgody) na przetwarzanie danych osobowych

          Ja, niżej podpisany ____________________ [imię i nazwisko] na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a, art. 9 ust. 2 lit. a rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) Dz. Urz. UE L 119/1, z dnia 4 maja 2016 r., zwanego dalej „RODO”, niniejszym dobrowolnie wyrażam zgodę na przetwarzanie następujących kategorii moich danych osobowych (imię, nazwisko, telefon, e-mail, adres) w zakresie realizacji badań naukowych przeprowadzanych w ramach projektu „Szkoła dostępna dla wszystkich (SDW)” (Acessible School for All – ASA) realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych (dalej „IBE”) we współpracy z UNICEF oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki (dalej „Projekt”).

          Mam świadomość, że wyrażenie przez mnie zgody na przetwarzanie moich danych osobowych jest niezbędne w celu przeprowadzenia badań naukowych w ramach realizacji Projektu.

          Uczestnictwo w badaniu jest dobrowolne, a odmowa nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami. Również po wyrażeniu zgody, w trakcie trwania badania, mogę wycofać się bez podawania przyczyny.

          Uzyskane wyniki badań są poufne, to znaczy że moje indywidualne dane uzyskane na podstawie niniejszej zgody nie będą rozpowszechniane w sposób umożliwiający identyfikację mojej osoby, a jedynie przetwarzane w celu opracowania naukowego.

          Administratorem moich danych osobowych jest Instytut Badań Edukacyjnych (IBE) z siedzibą w Warszawie przy ul. Górczewskiej 8 , tel: (22) 24 17 101, e-mail: ibe@ibe.edu.pl

          Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogę się skontaktować poprzez adres poczty elektronicznej: iod@ibe.edu.pl lub przekazując korespondencję na ww. adres siedziby Administratora.

          Podane przeze mnie dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie w celu:

          1. przeprowadzenia badań naukowych w ramach Projektu - na podstawie art.

          6 ust. 1 lit. a); art. 9 ust. 2 lit. a) RODO) – udzielona zgoda;

          1. archiwizacji dokumentacji – co stanowi obowiązek prawny administratora - art. 6 ust. 1 lit. c) RODO);
          2. obrony w przypadku ewentualnych skarg lub roszczeń - na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO – uzasadniony interes polegający na obronie swoich praw.

          Moje dane osobowe będą udostępnione badaczom prowadzącym badania naukowe w związku z realizacją Projektu.

          Moje dane osobowe będą udostępniane podmiotom, którym Administrator jest zobowiązany lub uprawniony udostępnić dane na podstawie powszechnie obowiązujących przepisów prawa.

          Moje dane osobowe będą przetwarzane przez czas trwania Projektu oraz wymagany prawem czas archiwizacji przez Administratora dokumentów lub do czasu wycofania zgody.

          Jestem w pełni świadomy, iż:

          1. przysługuje mi prawo dostępu do moich danych oraz otrzymania ich kopii, prawo do sprostowania (poprawiania) moich danych osobowych, prawo do usunięcia danych osobowych „prawo do bycia zapomnianym”, prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych – na zasadach i w przypadkach przewidzianych w przepisach RODO;
          2. w zakresie danych przetwarzanych na podstawie zgody mam prawo do  wycofania tej zgody w dowolnym momencie, co nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed wycofaniem;
          3. w przypadku przetwarzania moich danych osobowych w celu realizacji prawnie uzasadnionych interesów Administratora, mam prawo do wniesienia sprzeciwu na przetwarzanie z przyczyn związanych ze szczególną sytuacją osoby fizycznej, której dane dotyczą;
          4. w sytuacji uznania, że przetwarzanie danych odbywa się z naruszeniem przepisów, przysługuje mi prawo do wniesienia skargi do Prezesa UODO (adres ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa)
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie
      • (91) 397 43 70 - sekretariat (91) 397 61 45 - główna księgowa +48 601 292 066 - kontakt w sprawie obiadów
      • ul. Spokojna 4 73-150 Łobez Poland
    • Logowanie