Aktualności
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
ANDRZEJKI DISCO
HARMONOGRAM WYWIADÓWEK
# SZKOŁA DO HYMNU
OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
KONKURS " WOKÓŁ SYMBOLI NARODOWYCH"
10 listopada br. o godz. 12.00 uczniowie klas 2-3 naszej szkoły przystąpili do VIII edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.
Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród uczniów znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych. Konkurs ma charakter testu. Uczniowie zaznaczali poprawne odpowiedzi w zadaniach zamkniętych, w zadaniach otwartych odpowiadali na pytania. Było ich 25. Na rozwiązanie testu mieli 45 minut. Więcej informacji po ogłoszeniu wyników.
Trzymamy kciuki za naszych uczniów!
11 LISTOPADA NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
- 2
„Wolność kocham i rozumiem” – te słowa towarzyszyły nam podczas uroczystości poświęconej Ojczyźnie w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli.
ZGRANA KLASA - DZIEŃ W KAPCIACH
Samorząd Uczniowski w ramach ogólnoszkolnej akcji "Zgrana Klasa" ogłosił 28 października Dniem Kapcia. Wielu uczniów, a nawet nauczycieli, zamiast obuwia zmiennego przynieśli do szkoły swoje domowe kapcie. Zamiast sportowych butów bamboszowi wielbiciele nałożyli kolorowe i śmieszne papucie – pieski, misie, żabki, świnki, czy zwykłe domowe bambosze. Było wesoło i … cieplutko.
PHOTON
Na zajęciach rozwijających kreatywność kółka informatyczno - technicznego czas nie stoi w miejscu. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności budując proste algorytmy i na ich podstawie tworzą proste programy w aplikacji Photon Edu. Zbawa jest bardzo rozwijająca i dostarcza wiele emocji.
1
JESTEŚMY BEZPIECZNI
24 października 2022r. uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Łobzie p. Rafałem Grzegrzółką oraz z pracownikami PSB Mrówka. Celem spotkania było przybliżenie uczniom zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Mrówki bardzo pracowicie i z zaangażowaniem pomagały p. Rafałowi w przeprowadzeniu warsztatów dla uczniów. Na koniec spotkania uczniowie zostali nagrodzeni, otrzymali opaski odblaskowe, kolorowanki oraz słodką przekąskę. Szkoła otrzymała również kamizelki odblaskowe dla uczniów klas młodszych.
9
WITAJ SZKOŁO NA SPORTOWO
- 3
W dniu dzisiejszym odbyła się impreza szkolna „Witaj szkoło na sportowo”
Każdy pierwszoklasista miał za zadanie pokonać specjalny tor przeszkód, aby dostać medal oraz upominek.
W akcji wzięła udział klasa 1a oraz 1b
WYCIECZKA
Uczniowie klas drugich, 3b oraz 4a wzięli udział w wycieczce, której głównym punktem był spektakl teatralny pt. „Pipi Pończoszanka” Batłyckiego Teatru Dramatycznego w Koszalinie. Uczniów zauroczyła historia dziewięcioletniej dziewczynki o marchewkowych włosach splecionych w dwa odstające warkocze z mnóstwem piegów na twarzy.
Po spektaklu uczniowie mogli zajrzeć w najskrytsze miejsca teatru i poznać jego tajemnice.
Kolejnym punktem programu wycieczki była papugarnia- najprawdziwszy raj dla ornitologów, a także każdego miłośnika zwierząt, pragnącego obserwować te niezwykłe, kolorowe zwierzęta z bliska. Papugarnia to ogromny dom ptaków, w którym panują pewne zasady. Po pierwsze barwnych ptaków nie można głaskać. Można je jedynie karmić, a bezpośredni kontakt zainicjują same. Część z nich usiądzie na głowie, ramionach. Są bardzo ciekawskie i chętnie dziobią wszystko co się błyszczy, dlatego wszelką biżuterię najlepiej zdjąć. Jedno jest pewne, w tym miejscu nuda nie istnieje.
5221
PAPUGI
75 lecie SZKOŁY
PAMIĘTAMY O OPUSZCZCONYCH GROBACH
Podobnie jak w zeszłym roku uczniowie klasy 3a odwiedzili cmentarz. Spacer alejkami był dla nich głębokim przeżyciem, wprowadził w nastrój refleksji, zadumy oraz wspomnień o osobach bliskich, których już niestety z nami nie ma. Dzieci zapaliły znicze na opuszczonych grobach pragnąc uczcić pamięć osób niemających już rodzin które mogłyby je powspominać.
ROSNĄCE FARBY 3D
- 11
Uczniowie klasy 3a samodzielnie wykonali rosnąca farbę. Jej wyjatkowość polega na tym, że po włożeniu na kilka minut do kuchenki mikrofalowej rośnie i tworzy wypukłą strukturę.
POZNAJEMY ROBOTA PHOTON
Poznajmy robota Photon – pierwsze zajęcia z robotem na zajęciach z programowania. Zajęcia w ramach programu #laboratoriaprzyszłości
KULINARNA PRZYGODA W KLASIE 3A
- 11
W ramach programu " Laboratoria przyszłości " uczniowie klasy 3a rozpoczęli swoją kulinarną przygodę. Na pierwszych zdjęciach zapoznali się ze sprzętem kuchennym, zasadami BHP oraz zrobili przepyszny kisiel.
EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA w 2b
W naszej szkole do akcji CodeWeek przystąpiła klasa 2b. Podczas zajęć uczniowie pracowali w oparciu o program LightBot. Ich zadaniem było zakodowanie Robocika w taki sposób, aby pokonał trasę z przeszkodami. Są to pierwsze kroki w programowaniu wizualnym za pomocą komputera.
Było wiele emocji, bo Robocik nie zawsze słucha poleceń.
CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana jest wszystkim, którzy chcą wspierać rozwijanie umiejętności cyfrowych wśród uczniów oraz rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.
75- LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 W ŁOBZIE
„Nauka to podróż, która trwa przez całe życie. Dla otwartych umysłów świat jest pełen pytań, na które warto poznać odpowiedzi”. Jim Stovall
To motto przyświecało jubileuszowi 75-lecia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie. 14 października 2022r. w gościnnych progach łobeskiej „Dwójki” przywitano dostojnych gości przybyłych na uroczystość. Obecni byli m.in.: Helena Zagórska - przedstawicielka Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, Piotr Ćwikła - Burmistrz Miasta i Gminy Łobez, Tomasz Sobolewski – zastępca burmistrza Łobza, Anna Kacprzak – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury i Zdrowia, Joanna Sienkiewicz – Przewodnicząca Rady Miejskiej. Szczególnie ciepło powitano byłych nauczycieli naszej szkoły, a wśród nich wieloletnią dyrektorkę „Dwójki” – panią Jolantę Babyszko. Przybyli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych placówek oświatowych, przedstawiciele współpracujących ze szkołą zakładów pracy i instytucji oraz Rady Rodziców. Liczne grono stanowili absolwenci szkoły, byli pracownicy administracji i obsługi, rodzice uczniów jak i sympatycy „Dwójki”. Goście mogli dokonać wpisu do księgi pamiątkowej wyłożonej w holu szkoły. Wyznaczeni uczniowie pełnili honorową wartę przy popiersiu Mikołaja Kopernika – patrona szkoły.
Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które – choć minione – zawsze pozostają w pamięci, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponowie. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Dzień ten skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W ciągu 75 lat historii szkoły kierowali nią: Wacław Rubanowicz, Florentyna Giedroyć, Zbigniew Piastun, Józef Mianowski, Józef Koryzma, Elżbieta Kamińska, Jolanta Babyszko, Elżbieta Bobryk i obecnie Agnieszka Żuk.
Po części oficjalnej zaprezentowano program artystyczny, któremu przyświecały słowa: „Nauka to podróż, która trwa przez całe życie”. I taką niezwykłą podróż odbyli wszyscy, którzy przybyli 14.10.2022r. na jubileusz 75-lecia do „Dwójki.
Po apelu goście w towarzystwie gospodarzy udali się do kawiarenki, gdzie przy kawie i wyśmienitym cieście – przygotowanym przez rodziców uczniów szkoły – wspomnieniami powrócili do lat spędzonych w szkolnych ławach. 75 lat historii szkoły to niezwykły jubileusz, dlatego nie mogło zabraknąć tortu. Do jego symbolicznego pokrojenia zaproszono byłe i obecne dyrektorki szkoły: Jolantę Babyszko, Elżbietę Bobryk i Agnieszkę Żuk.
Z okazji tak znakomitej uroczystości jak jubileusz 75-lecia szkoły, nie sposób nie sięgnąć pamięcią wstecz i przywołać wspomnienia. Przybyli na uroczystość mogli zwiedzić i obejrzeć przygotowane na tę okoliczność materiały. Aby ułatwić gościom podróż sentymentalną w przeszłość, przygotowano prezentację multimedialną, wystawę pamiątkowych zdjęć, a także wystawiono kroniki oraz Złote Księgi. Ileż wzruszeń i radości dostarczyło przeglądanie kart starych kronik (od 1947r. do 2018 r.), oglądanie zdjęć kolegów i koleżanek z klasy, zdjęć z uroczystości szkolnych czy wycieczek, odczytywanie wpisów do Złotej Księgi czy odnajdywanie wizerunku wychowawcy na zdjęciach…
Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. To wspólne spotkanie zaproszonych gości, obecnego i dawnego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły było świętem wspomnień, podróżą w czasie, lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów. Święto szkoły było niezwykłą i wspaniałą okazją do połączenia przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.
12730