• PAŹDZIERNIK 2022

Praktyka + doświadczenie + integracja szkolna = sukces

Na naszych zdjęciach uczymy się doświadczamy a przede wszystkim dzielimy się naszymi sukcesami z innymi.

Integracja na godzinie wychowawczej w klasie 4B z wykorzystaniem sprzętu kuchennego.

PHOTON

Na zajęciach rozwijających kreatywność  kółka informatyczno - technicznego czas nie stoi w miejscu. Uczniowie rozwijają swoje umiejętności budując proste algorytmy i na ich podstawie tworzą proste programy w aplikacji Photon Edu. Zbawa jest bardzo rozwijająca i dostarcza wiele emocji.

ROSNĄCA FARBA 3D

Uczniowie klasy 3a samodzielnie wykonali rosnąca farbę. Jej wyjatkowość polega  na tym, że po włożeniu na kilka minut do kuchenki mikrofalowej rośnie i tworzy wypukłą strukturę.

#laboratoriaprzyszłości

KULINARNA PRZYGODA W KLASIE 3A

W ramach programu " Laboratoria przyszłości " uczniowie klasy 3a rozpoczęli swoją kulinarną przygodę. Na pierwszych zdjęciach zapoznali się ze sprzętem kuchennym, zasadami BHP oraz zrobili przepyszny kisiel.

#Laboratoria Przyszłości #Laboratoria Przyszłości

POZNAJEMY ROBOTA PHOTON

Poznajmy robota Photon – pierwsze zajęcia z robotem  na zajęciach z programowania. Zajęcia w ramach programu #laboratoriaprzyszłości

#laboratoriaprzyszlosci

Ułamki w kuchni👩‍🍳👨‍🍳

Narzędzia kuchenne są niezbędne podczas zajęć kulinarnych, ale nie tylko. Uczniowie klasy 3b upiekli pachnące 🥧 ciastka francuskie z jabłkiem 🍎 ćwicząc ułamki.

Makaronowe szaleństwo

Współczesne zajęcia rozwijające kreatywność, to najprościej mówiąc lekcje, których głównym celem jest ćwiczenie umiejętności myślenia twórczego. Inspirowanie najmłodszych do nauki to trudna sztuka, która wymaga nie tylko cierpliwości i systematyczności, ale przede wszystkim innowacyjnego podejścia do zajęć. Rozbudzić naturalną ciekawość uczniów, zafascynować ich nową wiedzą i ujrzeć w ich oczach iskierkę radości. To marzenia każdego pedagoga, bo nic tak nie satysfakcjonuje nauczycieli, jak samodzielne odkrywanie świata przez uczniów SP2.

Podsumowanie lektury "Kajko i Kokosz" na języku polskim

Chatka Baby Jagi - zajęcia podsumowujące pracę z lekturą "Kajko i kokosz. Szkoła Latania": wykonanie ciasta z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

DŁUGOPISY 3D

W ramach podsumowania bloku tematycznego "To już jesień" uczniowie klasy 2b wykonali swoje jesienne liście za pomocą długopisów 3D. Dla dzieci tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Zajęcia kształtują wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne.

PANINI I BRUSCHETTE

Kuchnia włoska🇮🇹 to nie tylko pizza 🍕i spagetti.🍝 To również panini i bruschetty - szybka przekąska ze świeżego i chrupiącego pieczywa🥖🥖 z dowolnymi dodatkami. 🍅🥒🫑Dzisiaj podjęliśmy wyzwanie - samodzielnie wykonać smaczne panini w kolorach flagi włoskiej. Praca przyniosła wszystkim wiele radości ponieważ najlepiej smakują własnoręcznie zrobione przekąski.

ZAJĘCIA FOTOGRAFICZNE