• SZKÓŁKA A SZKÓŁKA

Dzisiaj pierwszaki pokonały bardzo długi dystans  pieszo aby zrealizować zajęcia w terenie na świeżym powietrzu. Uczniowie dotarli aż do szkółki leśnej, gdzie poznali pracę leśnika szkółkarza, zasady uprawy młodych drzewek oraz praktycznie rozpoznawali gatunki drzew.

• WARSZTATY W KLASIE 2A

• Uczniowie klasy 2a wzięli udział w warsztach " Jak radzić sobie z zaczepkami". Zajęcia prowadziła psycholog Kamila Rogaczewska- Żukowska.

• PIERWSZA POMOC W 2A

• Uczniowie klasy 2a przypomnieli sobie podstawowe zasady udzielenia pierwszej pomocy, dzięki którym mogą pomóc poszkodowanym.

• "Starsi czytają, młodzi słuchają"

• W ramach innowacji pedagogicznej "Starsi czytają, młodzi słuchają" uczniowie klasy 2a, 5b i 7b wybrali się do grup przedszkolnych w celu przeczytania młodszym kolegom wielkanocnej bajki. Agnieszka Dąbro, Joanna Peter

• " KOCIA CHATA"

• Jak pomóc kotom wolno żyjącym i porzuconym? Na to i wiele innych pytań odpowiedział przedstawiciel organizacji charytatywnej "Kocia chata ", który gościł z wizytą w klasie 1b I 2a.

• WARSZTATY ROBOTYCZNE

• Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego w naszej szkole odbyły się warsztaty robotyczne dla uczniów klas 1-3.

Uczniowie budowali, programowali i wprawiali w ruch roboty z serii z Lego Mindstorms. To niezwykłe klocki umożliwiające konstruowanie zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych maszyn, które programuje się m. in. w języku obrazkowym.

Zajęcia dostarczyły wielu emocji, a czas upłynął bardzo szybko.

• WARSZTATY MUZYCZNE 1A i 1B W ŁDK

• 05.05.2022r. pierwszoklasiści wybrali się do ŁDK. Uczestniczyli tam w ciekawym spotkaniu z muzyką tj. zajęciach prowadzonych przez muzyków orkiestry dętej. Poznali instrumenty dęte drewniane i blaszane. Mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności wydawania dźwięku na wybranych instrumentach.

• Z AGNIESZKĄ W KOSMOS

• Rzeczywistość wygląda tak że to nauczyciel prowadzi lekcje. A co powiedzielibyście na to, że to uczennica poprowadziłaby lekcje?!

W naszej szkole taka właśnie sytuacja miała miejsce. Agnieszka Jesionek z klasy 7e zabłysnęła swoją wiedzą z zakresu kosmosu na jednej z lekcji geografii. Wtedy to zrodził się pomysł, aby nasza "perełka" poprowadziła podobne zajęcia w Zespole Szkół w Łobzie. Dzięki współpracy z tamtejszym nauczycielem geografii Panem Marcinem Łukasikiem stało się to realne. Agnieszka gościła w klasie 1 liceum i tam dała swój popis wiedzy z zakresu kosmosu. Oprócz fachowo przygotowanej prezentacji udostępniła słuchającym mapy nieba. Zajęcia z Agą wniosły bardzo dużo energii w proces nauczania i udowodniły że nauka może stać się pasją.

Ogromne gratulacje Agnieszko!

• SUKCES NASZEJ UCZENNICY!!!

• W związku z obchodami Dnia Ziemi Zespół Szkół w Łobzie zorganizował konkurs o tematyce ekologicznej. Sześcioro naszych ósmoklasistów staneło w konkury z uczniami szkół ponadpodstawowych. 50 zadań sprawdzało świadomość ekologiczną uczniów i miało na celu kształtować postawy proekologiczne. Spośród wszystkich uczestników,  uczennica klasy 8e Karolina Truchlewska zajęła 3 miejsce. Ogromne gratulacje dla Karoliny i pozostałych uczestników!

• SYMBOLE NARODOWE 3D

• W ramach realizacji tematyki patriotycznej w klasie 1b, powstały super prace dotyczące symboli narodowych. Uczniowie kształtowali swoją tożsamość narodową tworząc za pomocą długopisów 3D flagę, kontur i godło Polski.

• PSZCZÓŁKI W SZKOLE

• Naszą szkołę odwiedził przyszkolny oddział zerówkowy "Pszczółki".

Celem spotkania była nauka o wielokątach w nieco innym otoczeniu i przy użyciu innych narzędzi dydaktycznych. Nasi przyszli pierwszoklasiści wykazywali się umiejętnościami manualnymi oraz rozpoznawaniem czworokątów, trójkątow i dodatkowo koła oraz owalu. I jak na PSZCZÓŁKI przystało wykazały się  dużą pracowitością, mądrością i zaangażowaniem.

To nie pierwsze tego typu naukowe spotkanie z "Pszczółkami". Kilka tygodni temu w sali przedszkolaków odbyła się ciekawa lekcja geografii. Dzieci poznały nazwy kontynentów i oceanów, odnalazły Polskę na mapie Europy i świata, zobaczyly ruch planet.

Dziękujemy za spotkanie i do zobaczenia wkrótce.

• DŁUGOPIS 3D W 1B

• Długopis 3D, który jest formą dostępnej dla każdego przenośnej drukarki 3D, pozwala na realizowanie dowolnych projektów – od łatwych do niezwykle skomplikowanych.

W klasie 1b przyszedł czas na pierwsze próby tworzenia. Wiele skupienia i pracy wymagało wykonanie swojego motylka. U niektórych osób efekt był oszałamiający, inni potrzebują drugiego podejścia.

Dla dzieci tego typu zajęcia to nie tylko dobra zabawa, ale również nauka. Zajęcia kształtują wyobraźnię przestrzenną oraz myślenie abstrakcyjne, wyciszają i uczą współpracy.

Uczniowie chętnie pracowali i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.