KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWOEJ NR 2
          IM. MIKOŁAJA KOPERNIKA W ŁOBZIE

Rekrutacja do klas pierwszych na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Państwo

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Łobzie, mając na względzie zapisy ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2023 r.,  poz. 900), informuje, że przyjęcie dzieci do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025 przebiegać będzie następująco:

1. z urzędu – do szkoły obwodowej przyjmowane będą dzieci zamieszkałe w tym obwodzie;
          2. na wniosek rodziców (prawnych opiekunów) – dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły, będą przyjmowane w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

W sytuacji, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły będzie większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się biorąc pod uwagę kryteria ustalone Uchwałą Nr XXVIII/221/2017 Rady Miejskiej w Łobzie z dnia 29 marca 2017r.

Rodzice dziecka podlegającego obowiązkowi szkolnemu są zobowiązani do dopełnienia czynności związanych ze zgłoszeniem (zapisaniem) dziecka do szkoły (art. 40 ust. 1 pkt 1 ustawy Prawo oświatowe). Wszystkich czynności związanych z zapisaniem dziecka do szkoły, tj. zgłoszeniem lub złożeniem wniosku rodzice dokonują osobiście w szkole.

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 1383/2023 Burmistrza Łobza z dnia 30 stycznia 2024 r. nabór do klas pierwszych trwa do dnia 13 marca 2024r.

Rodzice składają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

- pobierz: Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły .pdf

- pobierz: Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu.pdf

Wymienione wyżej formularze dokumentów można pobrać:

- klikając w powyższe linki,

- w sekretariacie szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500.

Zasady rekrutacji

1. Do szkoły przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły na podstawie wypełnionego przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka druku „Zgłoszenie dziecka do szkoły zamieszkałego w obwodzie szkoły”.

1. Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły przyjmuje się do szkoły jedynie w przypadku, gdy placówka dysponuje wolnymi miejscami, na podstawie wypełnionego przez rodziców lub prawnych opiekunów dziecka druku „Wniosek o przyjęcie dziecka do szkoły spoza obwodu”.

1. W przypadku, gdy liczba wniosków rodziców (prawnych opiekunów) o przyjęcie do szkoły dziecka zamieszkałego poza obwodem szkoły jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła, dzieci przyjmuje się z uwzględnieniem kolejności następujących kryteriów:
            1. Wielodzietność rodziny kandydata  (5 pkt),
            2. Niepełnosprawność kandydata (5 pkt),
            3. Niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata (5 pkt),
            4. Niepełnosprawność obojga rodziców kandydata (5 pkt),
            5. Niepełnosprawność rodzeństwa kandydata (5 pkt),
            6. Samotne wychowywanie kandydata w rodzinie (5 pkt),
            7. Objęcie kandydata pieczą zastępczą (5 pkt),
            8. Kandydat ma rodzeństwo, które realizuje obowiązek szkolny w szkole podstawowej, w której ubiega się o przyjęcie (5 pkt),
            9. Miejsce pracy jednego z rodziców, bądź opiekunów kandydata znajduje się
              w pobliżu szkoły, do której ubiega się o przyjęcie (5 pkt),
            10. Droga dziecka do szkoły jest krótsza niż do szkoły obwodowej (5 pkt).

1. O przyjęciu dziecka spoza obwodu decyduje liczba uzyskanych punktów, w przypadku równej liczby punktów decyduje data wpływu wniosku.

1. Decyzję o przyjęciu ucznia do szkoły podejmuje Dyrektor Szkoły.

1. W sprawie przydziału dzieci przyjętych do szkoły do określonych oddziałów klasowych, decyzję podejmuje Dyrektor Szkoły po uwzględnieniu kryterium wiekowego dzieci.

1. O wynikach rekrutacji do klasy pierwszej rodzice dziecka zostają poinformowani niezwłocznie po zakończeniu rekrutacji, nie później niż do 29 marca 2024r. Lista zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów do klasy I zostanie wywieszona na tablicy ogłoszeń szkole.
          2. Lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych do klasy I zostanie podana do publicznej wiadomości na tablicy ogłoszeń w szkole do 15 kwietnia 2024r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2
                                                                                                                             im. Mikołaja Kopernika w Łobzie